3. Без българки в полуфиналите на турското първенствo

Без българки в полуфиналите на турското първенствo

Нито една наша волейболистка няма да може да се бори за шампионсата титла

И двата отбора с български волейболистки в шампионата на Турция не успяха да прескочат ситото на четвъртфиналните плейофи.

След победата с 3:2 в първия мач у дома, Илер Банкасъ (Анкара) на Анета Германова загуби на два пъти в четиригеймови двубои като гост на Галатасарай Медикал Парк (Истанбул), а с това и четвъртфиналната си серия с 1:2 победи.  Истанбулки победиха първо с 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:23), като Германова завърши с 15 точки (2 аса, 12 атаки при 34% успеваемост, 1 блокада) и 47% добро и 27% перфектно посрещане, а после - с 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 25:15) при 17 точки (1 ас, 13 атаки при 38% успеваемост, 3 блокади) и 57% добро и 36% перфектно посрещане от бившата българска националка.

59 минути бяха достатъчни на световните шампионки от Фенербахче Аджъбадем (Истанбул) да победят чисто МКЕ Анкарагюджю (Анкара) на Радосвета Тенева и във втория мач - 3:0 (25:6, 25:13, 25:16) и 2:0 победи.  Българската капитанка на гостуващите столичанки бе най-резултатна за своя отбор с 8 точки (6 атаки при 26% успеваемост, 2 блокади).  На посрещане пловдивчанката отчете 35% добро и 17% перфектно.

В полуфиналите на може би най-силното женско национално първенство в света ще се срещнат четирите истанбулски гранда - Фенербахче с Галатасарай и Еджзаджъбашъ ВитрА с Вакъфбанк ГСТТ.