3. България U16 победи Румъния и запази шансове за Евроволей

България U16 победи Румъния и запази шансове за Евроволей

Родните волейболистки са втори в класирането, чакат помощ от Турция

Националният отбор на България за девойки до 16 години завърши с категорична победа участието си на Балканиадата – първи кръг от европейските квалификации, който се провежда в сръбския град Върнячка Баня. Младите "лъвици" надиграха без проблем Румъния с 3:0 (25:11, 25:12, 25:18).

Родните волейболистки са втори в класирането с 9 точки (3 победи, 1 загуба), северните ни съседки остават четвърти с едва 3 точки (1 успех, 3 поражения).

Съществува теоретичен шанс, ако Турция надиграе домакините от Сърбия с 3:0 гейма, да се получи въртележка, България да излезе на първо място и да спечели място на Евроволей. "Плавите" обаче се нуждаят само от един спечелен гейм, за да триумфира в надпреварата и да се класира директно за Евроволей 2021.

Нашите момичета момичета отново превъзхождаха съперника и без проблем записаха втора поредна и общо трета победа в надпреварата.