3. България допусна нова загуба в Лигата на нациите

България допусна нова загуба в Лигата на нациите

Най-резултатна от българките беше Гергана Димитрова със 17 точки

Женският национален отбор на България загуби с 1:3 (23, -21, -21, -17) от Полша в почти двучасов мач от група 8 на Лигата на нациите, игран в Апелдоорн (Холандия).

Селекционерът Иван Петков заложи на Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мария Данчева, Мира Тодорова, Лора Китипова, Жана Тодорова (либеро).

В първия гейм българките нямаха особени проблеми и поведоха в резултата. Следващите две части бяха под диктовката на полските състезателки, които обърнаха нещата в своя полза.

Четвъртият гейм стартира чудесно за "лъвиците", но опонентките им набраха инерция и успяха да затворят след 25:17 и 3:1.

Най-резултатна беше Гергана Димитрова със 17 точки (1 блокада). Мирослава Пасквоа добави 14 точки (1 ас, 1 блокада).

За Полша Малвина Смажек записа рекордните за турнира 41 точки (1 ас, 4 блокади). Наталия Менджик се отчете със 17 точки (2 блокади).

Утре (29 май) са следващите битки - България играе срещу Холандия, а полякините играят срещу Бразилия.