3. Докич се справи и с Вожниачки

Докич се справи и с Вожниачки

Представителката на домакините Йелена Докич отстрани поставената под номер 11 в основната схема на Australian Open Каролин Вожниачки с 2:1 сета (3-6 6-1 6-2) и се класира за следващия кръг на първия турнитр от Големия шлем. Срещата, която се игра на "Род Лейвър Арена", продължи час и 53 минути и премина през неочакван обрат.

Представителката на домакините Йелена Докич отстрани поставената под номер 11 в основната схема на Australian Open Каролин Вожниачки с 2:1 сета (3-6 6-1 6-2) и се класира за следващия кръг на първия турнитр от Големия шлем. Срещата, която се игра на "Род Лейвър Арена",  продължи час и 53 минути и премина през неочакван обрат.

Вожниачки взе първия сет с 6:3 без особени проблеми, след като успя да пробие австралийката. Докич реагира светкавично и веднага подобри играта си, като даде общо 3 гейма на своята съперничка в следващите 2 гейма. Така домакините все още имат надежда за титла на турнира, след като тяхната любимка продължава напред и показва все по-добър тенис, с който напомня за най-добрите си години, когато успя да влезе в топ 6.

В следващия кръг Докич ще играе срещу победителката от мача Клейбанова (Рус) – Иванович (Сър).