2. Миньор (Пк)
  3. Кой ще наследи Тони Евтимов?

Кой ще наследи Тони Евтимов?

След хеттрика на нападателя в мрежата на Левски преди 11 години Перник не е виждал гол срещу сините

Феновете на Миньор винаги се сещат с умиление за хеттрика на техния герой Антон Евтимов срещу Левски. През 2000 година нападателят мушва три парцала на сините, чуковете побеждават с 3:2, а запалянковците празнуват победа над омразния им тим от „Герена". Едва ли перничани обаче са очаквали, че цели 11 години по-късно любимците им винаги ще остават на сухо от срещите с Левски, и дори, че няма да зърнат гол на своите в домакинствата в Перник.

Всъщност вече в четири срещи жьлто-черните не успяват да накажат противниковия вратар. Головата суша пък продължава вече 363 минути. За последно точен бе Евтимов в 57-ата минута на онзи прословут сблъсък от Гергьовден (б май) на 2000-ата. На следващия сезон Миньор загуби служебно с 0:4 от Левски. Сините Водеха с 1:0 с гол на настоящия си мениджър Георги Иванов от дузпа, реализирана в последната минута на първата част. През второто полувреме домакините останаха с девет души на терена, публиката започна да мята камъни по терена, бясна от реферските отсъждания, и срещата бе прекратена в 60-ата минута. В края на сезона сините стигнаха до титлата, а Миньор изпадна от елита. Иначе в средата и края на 90-те години чуковете редовно тормозеха Левски в Перник и между 1996 и 2000 година не допуснаха загуба у дома от столичани, като записаха две равенства и два успеха.

След осемгодишно лутане в нисшите нива на родния футбол жьлто-черните се завърнаха в елита. Те успяха да подчинят останалите софийски тимове, записвайки и внушителна победа с 3:0 над ЦСКА насред "Българска армия", но така и не смогнаха да зарадват феновете си поне с гол срещу Левски у дома.

През сезон 2008/09 отново Георги Иванов - Гонзо реализира две попадения за синия успех, а на следващата година Йовов и Ортега бяха точни за ново 2:0 за софиянци. През миналото първенство пък двубоят завърши 0:0, а малка утеха за жълто-черните бе, че с равенството отказаха противника от шампионската титла, която отиде във витрината на Литекс.

Иначе Миньор помни доста добри времена в мачовете срещу Левски. Малцина знаят, че перничани печелят още първия си сблъсък със сините, при това в София. През 1951 година те побеждават с 1:0 и постигат същия резултат като домакини. От сезон 1972/73 до 1987/88 (естествено без периодите, в които чуковете не са били в елита) Миньор няма загуба от Левски на собствен терен. Добрата серия продължава 8 мача. В тях домакините достигат до три успеха, а пет пъти двубоите завършват наравно. Головата разлика пък е 13:9 в полза на перничани.

Утре обаче феновете на перничани ще искат само едно - да видят "новия Тони Евтимов", който да ритне топката във вратата на Левски и да поведе тима им към дълго жадувания успех.

Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com