2. Локомотив (Сф)
  3. Локомотив (Сф) победи Пирин (ГД) в контрола (СНИМКИ)

Локомотив (Сф) победи Пирин (ГД) в контрола (СНИМКИ)

Над 3 000 лева събра благотворителната контрола за Мартин Газиев

Локомотив (Сф) победи с 1:0 Пирин (ГД) в благотворителен мач пред 1200 зрители, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Билетите за мача бяха по 3 лева, а събраната сума, която надхвърля 3 000 лева, ще бъде дарена за лечението на бившия футболист на неврокопчани Мартин Газиев. По време на мача от шампионата с Лудогорец, привържениците на Пирин (ГД) дариха 720 лева за футболист номер едно на Гоце Делчев за 2011 г.

От допълнителни дарения са постъпили още 3000 лева, с което общата сума надхвърля 6000 лева.

Изпълнителният директор на Локомотив Сф Георги Марков ще внесе по сметката на Газиев допълнителна сума от името на Локомотив Сф. В крайна сметка досега са събрани общо 10 403 лева, като сумата продължава да расте.

Иначе резултатът в мача бе открит в 29-ата минута. Тогава нападателят на гостите от София Димитър Илиев се озова очи в очи с Абдиков и от 7-8 метра вкара за 1:0. Домакините от своя страна също създадоха две-три чисти възможности през първото полувреме. Първо пропуск направи Борислав Хазуров, а след това и капитанът Петър Лазаров, и Виктор Шишков.

През второто полувреме отново Хазуров и Григор Георгиев направиха пропуски за Пирин (ГД). Крайното 2:0 в мачa оформи Марчо Дафчев в 80-ата минута, когато получи топката на около точката на дузпата и въпреки намесата на Абдиков, успя да вкара. В следващия кръг от „А” група и двата отбора са домакини. Локо (Сф) приема Етър, а Пирин (ГД) приема Славия.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)