2. Литекс
  3. Литекс представи отбора с 0:0 срещу Арис пред 500 души в Ловеч

Литекс представи отбора с 0:0 срещу Арис пред 500 души в Ловеч

Наставникът Златомир Загорчич излезе с оптимална единайсеторка в най-сериозната проверка от подготовката

Литекс и Арис не можаха да се победят и завършиха 0:0 в интересна и оспорвана контрола. С основна заслуга за нулевото равенство бяха двамата вратари Пиргов и Бузанис, които се представиха на висота. Оранжевите трябва да съжаляват, че не можаха да си вкарат поне едно от половин дузината изгодни положения, но Джордан на няколко пъти и колегите му от офанзивния вал нямаха точност и късмет пред гола.

Наставникът Златомир Загорчич излезе с оптимална единайсеторка в най-сериозната  проверка от подготовката. В неделя от 18.00 ч. предстои и последния спаринг срещу Добруджа. Двубоят с Арис се игра при отлична атмосфера. Над 500 зрители дойдоха на Градския стадион, огласян шумно от агитките на двата отбора. Телевизия от Солун пък предаваше директно мача, пише официалният сайт на Литекс.

В 15-та минута Джордан можеше да открие резултата за оранжевите. Той засече с глава центриране на Страхил Попов от дясно, но ударът му бе слаб и мина покрай вратата.Десетина минути по-късно Джазула изпълни перфектно корнер, но Попов отблизо не можа да се възползва и да вкара. В 30-та минута дошлият от Дуисбург халф опита да изненада вратаря от фаул, но Бузанис бе на мястото си. Така, както и неговият колега Пиргов, който се намеси авторитетно при шут на Маниас, излязъл очи в очи с него.

В 36-та минута отново гърците имаха шанс,  нахлулият мощно по десния фланг Ставропулос обаче би над гредата. Последваха отново две отлични центрирания на Джазула от корнер, и при двете ситуации Джордан за малко не се разписа. Минута преди края на полувремето  Ваюши напомни за себе си с топовен шут от границата на пенала , но Бузанис пак се прояви и спаси.
Срещата и след почивката продължи в отлично темпо. Пиргов показа пак рефлекс, а на отсрещната врата домакините не успяха на два пъти чрез Джордан и Ваюши да стигнат  до попадение. Постепенно наставникът Загорчич направи няколко смени. Сред тях бяха халфовете Симеон Славчев и Сашо Цветков, които се възстановяваха последните 2 месеца от контузии. До края мачът продължи равностойно, но без сериозни опасности пред двете врати.

Литекс Ловеч – Арис Солун 0:0

Стартови съставси:

Литекс Ловеч: Пиргов, Стр.Попов, Грозев, Бодуров, Недялков, Берберович, Н.Колев, Джазула, Ванжер, Джордан, Ваюши ( Златинов, Манолов, Славчев, Цветков, Десподов)
Старши треньор: Златомир Загорчич

Арис Солун: Бузанис, Киргиас, Пулидо, Триантафилакис, Пападопулос, Маргаритис, Ставропулос, Маниас, Психойос, Елснер, Караянис ( Ойкономопулос, Ангелуидис, Коцаридис, Голиас, Калудис, Антониадис, Ираклис, Цуканис, Нтамарлис)

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига