2. Литекс
  3. Литекс отнесе с 5:0 обединения Пирин (снимки)

Литекс отнесе с 5:0 обединения Пирин (снимки)

С хетрик за ловчанлии се отчете юношеският национал Ангел Здравчев, а по едно попадение добавиха Кристиян Тафраджийски и Христо Кирев

Литекс победи с 5:0 като гост Пирин в мач от третия кръг на първенството в елитната юношеска група до 19 г.

С хетрик за ловчанлии се отчете юношеският национал Ангел Здравчев, а по едно попадение добавиха Кристиян Тафраджийски и Христо Кирев. Двубоят на стадион „Христо Ботев” в Благоевград се игра пред 200 зрители и бе първи след официалното обединение на двете школи на Пирин и Пирин 2001.

На треньорската скамейка на благоевградчани седнаха заедно двамата бронзови медалисти от САЩ-94 Иво Андонов и Петър Михтарски, които се наеха да възраждат Пирин. Литекс поведе в резултата с два бързи гола в 7-ата и 14-ата минута на юношеския национал в състава на „оранжевите” Ангел Здравчев. В 17-ата минута Христо Кирев засече центриране от ляво и направи резултата класически.

До края на полувремето гостите стигнаха до четвърти гол дело на другия юношески национал Кристиян Тафраджийски, който прехвърли
Станислав Карадалиев в 38-ата минута за -4:0.

Малко преди това в 31-ата минута Валентин Митов пропусна най-чистото положение за домакините от Благоевград, като от близо не уцели рамката на вратата.

Пирин стигна до още едно положение в 86-ата минута, когато удар на влезлият като резерва Мустафа Яшар срещната десния страничен стълб, а минута след това при ответната атака Ангел Здравчев оформи своя хетрик в мача и крайното 5:0 в полза на гостуващия тим от Ловеч.

Загубата е трета от началото за тази формация на Пирин и първа от съвместната работа на Петър Михтарски и Иво Андонов, които започнаха с по петима полеви играчи от двете школи и вратарят Станислав Карадалиев, който е от школата на Пирин (Благоевград).
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига