2. - Левски
  3. Левски загуби от Литекс с 1:2 при юношите (СНИМКИ)

Левски загуби от Литекс с 1:2 при юношите (СНИМКИ)

След днешния мач "сините" изостават с 4 точки от "оранжевите", който са лидери в класирането

Левски загуби от Литекс с 1:2 в дербито на 28-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години, което се игра на изкуствения стадион на „Герена”, съобщава клубният сайт на "сините".

Двубоят бе изгледан от мажоритарният собственик на клуба Тодор Батков, изпълнителните директори Иво Тонев и Константин Баждеков, спортният директор Даниел Боримиров.

Мачът мина равностойно, с бърз и динамичен футбол и малко чисти положения пред двете врати, особено преди почивката.

През втората част „сините” вдигнаха оборотите и откриха в 59-ата минута чрез Христофор Хубчев, който направи успешна добавка след центрирнане от свободен удар. Преди това не бе зачетен гол на Левски заради засада, а в 51-вата Христо Кирев от Литекс уцели напречната греда с шут от границите на пеналта.

В 76-ата Кристиян Петков изравни след хубав извеждащ пас на Александър Георгиев. Четири минути по-късно с удар отблизо Реян Даскалов донесе пълния обрат - 2:1 за Литекс.

След днешния мач Левски изостава с 4 точки от водача Литекс, два кръга преди края на първенството.