2. - Левски
  3. Две победи за юношите на Левски на 1/16-финалите на държавното първенство

Две победи за юношите на Левски на 1/16-финалите на държавното първенство

Отборите от ДЮШ на Левски постигнаха две важни победи в надпреварата за титлата в държавното първенство, информира официалният сайт на клуба. Във фазата на елиминацията, на ниво първи 1/16-финални срещи юношите старша-възраст (набор 1990 г.) с треньор Викторио Павлов победиха като гост Пирин 2001 с 1:0.

Отборите от ДЮШ на Левски постигнаха две важни победи в надпреварата за титлата в държавното първенство, информира официалният сайт на клуба.

Във фазата на елиминацията, на ниво първи 1/16-финални срещи юношите старша-възраст (набор 1990 г.) с треньор Викторио Павлов победиха като гост Пирин 2001 с 1:0.

„Сините" имаха пълно превъзходство по време на мача и изпуснаха много положения, а на два пъти и гредите помогнаха на домакините. На всичкото отгоре почти един час Левски игра с 10 човека, тъй като в 30-та минута централния нападател Боян Табаков бе изгонен за втори жълт картон. Победният гол за „сините" падна в началото на второто полувреме, когато Павел Петков напредна по десния фланг, центрира ниско по тревата и защитник на домакините си отбеляза автогол. Реваншът е в понеделник от 17:00 ч. на „Герена".

Съставът на Левски: Димитър Начев, Живко Атанасов, Симеон Иванов, Христо Костов, Георги Ангелов, Виктор Малковски, Павел Петков, Васил Панайотов, Боян Табаков, Иван Зайков, Борислав Балджийски (Валентин Миленов, Даниел Шмедин, Адреас Васев). Треньор: Викторио Павлов.

Също в първа 1/16-финална среща юношите младша-възраст (набор 1992 г.) победиха днес на „Герена" ФК Германея (Сапарева баня) със 6:0. По два гола отбелязаха Владислав Стойков и Стоян Кадифчин, а по веднъж се разписаха Янислав Иванов и Калоян Нейков. Реваншът е в понеделник в Сапарева баня от 17:00 ч.

Третият отбор на Левски, който участва в надпреварата - деца (набор 1994 г.) с треньор Петър Петров ще играе първата 1/16-финална среща срещу Пирин АД в събота 17:00 ч. в Благоевград.