2. - Италия
  3. Юве започна защитата на трофея с гръмко 4:0 над градския съперник Торино (ВИДЕО)

Симоне Дзадза вкара два и имаше късмет да не бъде изгонен, Дибала пак бе точен, бижу на Погба от фаул

Ювентус спечели градското дерби с Торино с разгромното 4:0 и продължава защитата на трофея за Купата на Италия във фазата на четвъртфиналите. Два гола на Симоне Дзадза, който имаше късмет да не бъде изгонен, един на резервата Дибала и бижу на Погба от фаул в края осигуриха успеха над останалите с 10 човека в началото на втората част „бикове”. В следващата фаза „Старата госпожа” чака победителя от мача Лацио - Удинезе.

Юве бе в серия от 6 поредни победи на домашната сцена, която започна точно след драматично 2:1 над Торино в края  на октомври. Тази вечер Даниеле Ругани за първи път бе титуляр след трансфера при „бианконерите”, а Нето замени Буфон на вратата, Дзадза и Мората бяха в атака. Преди този сблъсък Торино бе печелил и трите мача срещу Юве в елиминациите за купата.

Очаквано „Дерби дела Моле” беше много нервно и Дзадза първи получи жълт картон, а малко след това рискува и втори със шпагат в краката на вратаря, но съдията го пощади.

Мората размина елементарно двама защитници на левия фланг и центрира отлично за волето на Дзадза, който с левия крак прониза далечния десен ъгъл, без да остави шанс на вратаря – 1:0 с първия точен удар в мача.

Дзадза бутна Камил Глик към рекламните пана и пак се размина без втори жълт картон. Афри Акуа изрита съвсем умишлено Мората и имаше късмет да получи само жълт картон.

В началото на втората част бившият играч на Юве Кристиян Молинаро глупаво се вряза в краката на Лихщайнер, след като швейцарецът вече бе подал и съдията го изгони в 49-ата минута.

Численият превес на носителя на трофея бързо си каза думата. Кошмарен опит за изчистване се оказа пас пред врата за Дзадза, който финтира Морети и прати в далечния ъгъл през краката на капитана Глик за 2:0.

Алегри не остави нападателя да търси хеттрик, защото той вървеше по тънък лед и имаше късмет, че още е на терена, затова го смени почти веднага след втория му гол и пусна Дибала.

Белоти пропусна може би единствения реален шанс за Торино, а Маркизио от добра позиция би във вратаря. В 73-ата минута гостите оставиха Дибала да си спре в наказателното поле и аржентинецът прати технично в десния ъгъл до гредата, а вратарят не мръдна – 3:0.

Мората направи два пропуска и само затвърди мнението, че не се намира в най-добрата си форма. 8 минути преди края Пол Погба вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, завъртайки над стената и точно под дясната сглобка – 4:0 и Юве на четвъртфинал.