2. - Италия
  3. Юве докосва 5-ата поредна титла след рутинен успех над Палермо (ВИДЕО)

Юве докосва 5-ата поредна титла след рутинен успех над Палермо (ВИДЕО)

Фрозиноне и Фиорентина също се поздравиха с успех, Удинезе и Киево направиха скучно нулево реми

Ивайло Чочев игра 90 минути за своя Палермо при загубата с 0:4 при гостуването на Ювентус в двубой от 33-ия кръг на Серия А. Така Юве направи нова сериозна крачка към петата си поредна титла в Италия, след като пет кръга преди края на шампионата  „бианконерите” са вече на 9 точки пред втория Наполи. На противоположния полюс е тимът на Давиде Балардини, който има в актива си 28 точки и заема 19-ото предпоследно място.

Пол Погба в 10-ата намери Сами Кедира в наказателното поле на гостите, германецът овладя добре на гърди и със силен удар откри резултата.

Вторият гол на „Ювентус Стейдиъм” падна едва в 71-ата минута, когато при центриране от корнер най-съобразителен се оказа Погба, който на празна врата не сгреши за 2:0.

Куадрадо три минути по-късно направи класиката 3:0 с красив удар от границата на пеналта, а резервата Симоне Падуин оформи крайното 4:0 в 89-ата.

Фрозиноне спечели важни три точки в борбата си за оцеляване в елита, след като се поздрави с успех с 2:1 като гост на последния Верона.

Русо даде аванс на своя тим в 15-ата минута, но Бианкети върна равенството с гол в 64-ата.

В добавеното време на втората част Фрара донесе скъпоценните точки за Фрозиноне, който измества Палермо от 18-ото място и е вече само на точка от спасителната зона.

След поражението Верона няма почти никакви шансове да се спаси този сезон, след като в актива на тима има едва 22 точки.

Фиорентина също се поздрави с успех в днешния 33-и кръг, след 3:1 у дома срещу Сасуоло. Родригес откри резултата в 10-ата минута, но авансът на „виолетовите” беше заличен в 55-ата от Берарди.

Две минути по-късно Иличич отбеляза за 2:1, а куриозен автогол на вратаря Консили в 83-ата подпечата успеха на домакините.

В същото време Удинезе и Киево играха 90 минути без да си отбележат гол, а освен това завършиха срещата в намален състав. Фелипе получи директен червен картон в 77-ата, а Меджиорини от тима на гостите също видя червения цвят в 85-ата минута.