2. - Италия
  3. Буфон отправи специално послание до всичките си съотборници и Алегри след рекорда

Нито един рекорд не е постигнал с усилията на само един човек, пише Буфон

Джанлуиджи Буфон благодари на всичките си 24-ма съотборници в Серия А за рекорда, който постави за най-много поредни минути без допуснат гол в италианския елит. Той счупи 22-годишния рекорд в мача с Торино (4:1) и мина над границата от 930 минути без гол.

В страхотен израз на човечност и смиреност Буфон сърдечно благодари на всеки един в отбора, включително вратарите, които стоят на пейката заради него, за своето лично постижение.

Ето какво е посланието на Буфон до целия отбор на Ювентус след рекорда:

Нито един рекорд не се постига благодарение само на един човек и няма как да си №1 извън определена група хора. Затова искам да кажа „Благодаря” на...

... Нето за спокойствието, което даваш на целия отбор всеки път, когато излизаш на терена

... Робиньо, търпелив и тих лидер

... Киело (Киелини) #finoallafine , защото той никога не се предава

... Касерес за ентусиазма, който показва дори в най-трудните ситуации

... Алекс Сандро, защото да го видиш как надскача съперника си винаги е удоволствие

... Барздали: да се клонира, незабавно

... Бонучи, за това, което е като личност, винаги спомага за високия дух в отбора