3. Ювентус вкара гол от центъра, но загуби от Мелбърн след дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус вкара гол от центъра, но загуби от Мелбърн след дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Карлос Бланко вкара уникален гол, който не стигна на "бианконерите" в първия им мач на International Champions Cup

Ювентус направи 1:1 с Мелбърн Виктори на турнира International Champions Cup, но веднага след 90-те минути загуби дузпите с 3:4.

„Бианконерите” излязоха за първия си мач на големия турнир на пет континента с много променен състав. Всички играчи на тима, които бяха на Евро 2016 и Копа Америка, са в почивка, но пък сред титулярите се подвизаваха Дибала, Ернанес, Асамоа, Ругани и Лемина.

Стадионът в Мелбърн беше полупразен, а австралийската зима беше накарала резервите на Ювентус да сложат шуби и шапки.

Пауло Дибала облиза мрежата над напречната греда от пряк свободен удар, а Даниеле Ругани удари дясната греда с прецизен шут при ниско центриране от фланга.

Точно преди почивката Нето спаси с ръка удара с глава от упор на голмайстора на Мелбърн – албанеца Бериша.

Втората част вървеше тромаво до 58-ата минута, когато резервата на Юве Карлос Бланко прехвърли вратаря Томас от централния кръг с много хубав шут, който свари вратаря неподготвен.

Резервният страж на „Старата госпожа” Емил Аудеро спаси изстрел от няколко  метра на Мич Остин. Младите играчи на Юве, които бяха на терена през втората част, се пропукаха в 83-ата минута. Австралийците направиха хубава бърза комбинация, която бе завършена по диагонала от Джай Ингъм за 1:1.

По правилата на турнира след 90-те минути направо се премина към дузпи. Аудеро спаси първата дузпа на Мелбърн, но Роман Мачек също направи пропуск, а при 4:3 от бялата точка Стефано Падован сбърка и Мелбърн спечели.