3. Ювентус стъпи накриво срещу украинския шампион (ВИДЕО)

Ювентус стъпи накриво срещу украинския шампион (ВИДЕО)

Двубоят между Ювентус и Шахтьор (Донецк) завърши наравно - 1:1

Ювентус и Шахтьор (Донецк) завършиха наравно – 1:1, сблъсъка помежду им от група „Е” на Шампионската лига, проведен на „Ювентус Арена” в Торино. Украинският тим владееше топката повече от италианския си съперник, а гостите първи достигнаха до попадение, след като Алекс Тейшейра успя да се разпише в 23-ата минута. Само две минути след това обаче Леонардо Бонучи върна Ювентус в мача, след като отбеляза гол за 1:1, а това се оказа и крайният резултат от срещата.

Иначе Шахтьор започна по-активно двубоя и още в началните минути имаше няколко възможности пред вратата на Ювентус. Удар на Ярослав Ракитский във 2-ата минута бе блокиран, а малко след това Хенрих Мхитарян също можеше да се разпише, но изстрелът му не попадна в очертанията на вратата на Джанлуиджи Буфон.

Последваха и възможности пред Разван Рац и Фернандиньо, но и при двете ситуации кълбото не се озова в мрежата на домакините и излезе в аут. Клаудио Маркизио нанесе първият изстрел към вратата на Шахтьор в 18-ата минута, но след удара на италианеца кълбото излезе в аут.

Така се стигна до средата на първата част, когато гостите успяха да излязат с гол напред. Точен за 1:0 в 23-ата минута бе Алекс Тейшейра, който бе намерен от Вилиан и с удар с десния крак прати кълбото в мрежата на „старата госпожа”.

Отговорът на домакините обаче не закъсня и само две минути по-късно равенството бе възстановено. Леонардо Бонучи успя да се разпише за 1:1. Точно когато изтичаше половин час игра от началото на двубоя Алесандро Матри нанесе хубав изстрел, но Андрий Пятов спаси, а до края на първата част имаше възможности и пред Клаудио Маркизио и Леонардо Бонучи, но и при двата случая не се стигна до попадение и така след 45 минути игра резултатът на „Ювентус Арена” бе 1:1.

Алесандро Матри, Мирко Вучинич и Джорджо Киелини се отчетоха с пропуски в началото на второто полувреме, а в 59-ата минута Вилиан нанесе първият удар към Джанлуиджи Буфон през втората част, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Последва нов пропуск на Алесандро Матри, а в 68-ата минута Себастиан Джовинко бе близо до гол за домакините, но ударът му бе спасен от Андрий Пятов.

Шахтьор също имаше своите шансове – в 73-ата минута пропуски пред вратата на Ювентус направиха Дарио Сърна и Хенрих Мхитарян. До края на двубоя с пропуски за домакините се отчетоха Андреа Пирло, Фабио Куалярела и Щефан Лихтщайнер, докато добри ситуации за гостите не успяха да реализират на два пъти Вилиан и веднъж Хенрих Мхитарян. Така срещата завърши наравно – 1:1, и двата тима взеха по точка от сблъсъка.

След това равенство Ювентус е с актив от 2 пункта и се намира на 3-ата позиция в група „Е”, докато Шахтьор (Донецк) заема 2-ото място и е с 4 точки.