3. Ювентус сгъна Сампдория на 5 и отпразнува петата си поредна титла (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пауло Дибала се отличи с два гола, а Джорджо Киелини направи лудо завръщане

Новият стар шампион на Италия – Ювентус, финишира с 29 победи, 4 равенства и 5 загуби след убедително 5:0 над Сампдория в първа среща от последния кръг на Серия А. Гостите играха с човек по-малко от 14-ата минута, когато Милан Шкриняр предизвика дузпа при 0:1 и бе изгонен. Пауло Дибала се отличи с два гола, а Джорджо Киелини направи лудо завръщане.

„Бианконерите” бяха готови да празнуват своята пета поредна титла в Италия. Миналата седмица те загубиха 1:2 срещу изпадналия вече Верона и сега трябваше да се реабилитират. Тогава бе сложен край на серията им от 25 победи и равенство в 26 кръга.

Джорджо Киелини записа първия си старт от 2 април насам, а Норберто Нето получи шанс да се подготви за финала на Купата на Италия под рамката. Но Клаудио Маркизио, Сами Кедира и Мартин Касерес бяха контузени. Андреа Бардзали играеше в центъра на тричленната защита, за да се подготви за Милано, когато Леонадро Бонучи ще бъде наказан.

Самп не разчиташе на Антоно Касано, който официално страда от стомашни проблеми на фона на информациите, че е бил уволнен след скандал с директорите.

Юве спечели четири от последните пет мача срещу Сампдория, завършвайки 1:1 в Торино миналия сезон.

Домакините поведоха в 5-ата минута, когато свободен удар на Пауло Дибала намери Патрис Евра на далечната греда и французинът заби с летящ плонж в горния ъгъл. Няколко играчи изглеждаха в засада, но топката отиде направо при Евра.

Марио Манджукич избегна капана за засада и беше повален от Милан Шкриняр, което доведе до дузпа и червен картон за провинилия се. В 15-ата минута Дибала реализира своя 22-и гол във всички турнири и стана по-плодовит от Карлос Тевес в своя дебютен сезон за Юве.

Дибала накара дебютанта в Серия А Алберто Бриньоли да се намесва със сетни усилия, а Стефан Лихщайнер тресна напречната греда с глава.

Дибала вкара втория си гол в 37-ата минута, когато заби от границата на пеналтерията в десния ъгъл с мощен шут с левия крак.

През второто полувреме мачът остана на една врата. Джорджо Киелини щеше да скъса мрежата с мощно воле от границата на наказателното поле след корнер.

Рики Алварес опита да вкара директно от корнер, но Нето успя да извади.

В края Бонучи записа името си сред голмайсторите, след като Алваро Мората отклони центриране от ъглов удар.

Така, Ювентус завърши сезона в Серия А с убедителна победа и събра 91 точки, с 12 повече от Наполи, който по-късно тази вечер приема изпадналия Фрозиноне.

Въпреки загубата, Сампдория не може да изпадне, като има актив от 40 точки, с 5 повече от 18-ия Карпи.

Серия А 15/16

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи