3. Ювентус се сгромоляса в Гърция след слаба първа част и уникален малшанс в края (ВИДЕО)

Бивш съотборник на Бербатов във Фулъм наказа "Старата госпожа", Алтетико (Мадрид) размаза Малмьо с 5 гола след почивката

Ювентус допусна неприятна втора поредна минимална загуба в Група А на Шампионска лига след 0:1 при гостуването на Олимпиакос. Перфектна контра на гърците в 36-ата минута доведе до победния гол на бившия съотборник на Димитър Бербатов във Фулъм – Пятим Касами. Победата бе пета поредна за Олимпиакос като домакин в турнира.

Преди тази вечер всички 4 отбора в групата имаха по 3 точки, но след успеха на Атлетико (М) с 5:0 над Малмьо вече „дюшекчиите” и Олимпиакос са лидери с по 6 точки, а Юве и Малмьо изостават с по три.

В Пирея италианският шампион излезе с новия резервен син екип, но това не му донесе късмет. Олимпиакос започна много агресивно и Буфон спаси сигурен гол на Алехандро Домингес още в 6-ата минута.

Пет минути по-късно Мората засече с глава центриране на Пирло, Тевес насочи също с глава към вратата, ала от голлинията Омар Елабделауи изчисти – и той с глава.

Тевес прати в мрежата с глава след ново статично положение, но съдиите правилно отмениха попадението заради засада, защото имаше само един защитник между аржентинеца и голлинията, докато вратарят бе излязъл напред.

Пирло правеше слаб и на няколко пъти губеше топката в центъра. Именно след негов грешен пас в 36-ата минута домакините развиха отлична контра чрез Домингес, Митроглу получи вляво и заложи централно за Пятим Касами, който остави Буфон неподвижен с премерен удар в долния ляв ъгъл – 1:0.

Два преки свободни удара на Пирло не доведоха до гол след неточен удар на Киелини и изстрел над целта на самия Пирло.

Втората част се игра почти изцяло в половината на Олимпиакос, а Алегри не издържа и извади Пирло след нов неточен шут от свободен удар, а на негово място влезе Маркизио.

Домингес намери Касами при контра и топката облиза гредата при удара на швейцареца. Натискът се засилваше, но Тевес би над вратата, а Мората видя как Роберто спасява негов удар отблизо при добра комбинация с десетката.

Роберто продължи да твори чудеса и извади под гредата мощна тупалка на Погба, а Видал върна към Тевес, но пак вратарят изби с крак.

Алегри смени схемата на 4-2-3-1, а Роберто тотално отчая торинци, когато Мората овладя след корнер и стреля с всичка сила, но вратарят с една ръка изби в напречната греда и гол пак нямаше.

Тевес също не успя да преодолее стража с фалцов удар и Олимпиакос триумфираше с петата си поредна домакинска победа в Шампионска лига.

Атлетико Мадрид не успя да пробие защитата на Малмьо в първите 45 минути, но след почивката вкара цели 5 пъти за 5:0 на "Висенте Калдерон".

Коке отпуши "дюшекчиите" в 48-ата минута, а след него Манджукич, Гризман, Годин и Алесио Черчи направиха успеха на испанския шампион разгромен.

Арда Туран много умно копна между двама бранители за Коке в наказателното поле, халфът овладя и леко вдясно намери далечния долен ъгъл за 1:0.

В 61-ата минута Коке прати ниско успоредно на голлинията, Манджукич протегна крак пред прекия си пазач и успя да търкули зад голлинията – 2:0.

Нова асистенция на Коке позволи на Антоан Гризман да финтира и да стреля, вратарят Олсен изби с крак, топката описа парабола и влетя в левия ъгъл за 3:0.

Три минути преди края Коке оформи хеттрик от асистенции и Диего Годин се разписа с глава след негово центриране от корнер.

Алесио Черчи удари много красива греда в добавеното време, топката се върна у него и той с почти същия удар се поправи за 5:0.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)