3. Ювентус се развихри срещу Киево (ВИДЕО)

Ювентус се развихри срещу Киево (ВИДЕО)

Алваро Мората вкара два гола за крайното 4:0

Ювентус постигна категорична победа в 22-ия кръг на Серия А. „Бианконерите” гостуваха на Киево и победиха с 4:0. Това е 12-ата поредна победа за „старата госпожа” в първенството.

С трите точки отборът на треньора Масимилиано Алегри излезе начело в класирането с 48 точки. Наполи е с една по-малко, но тимът ще играе срещу Емполи от 16:00 ч.

Голмайстори станаха Алваро Мората, който бе точен на два пъти, Алекс Сандро и Пол Погба.

Юве напълно надигра съперника си. Гостите владееха топката 62% от игровото време и бяха отправили общо 22 удара към вратата. Те можеха да си тръгнат с много по-изразителна победа – вратарят Бицари отрази опасни удари на Паоло Дибала, Погба и Стефан Лихщайнер, а в 72-ата минута Сандро разтресе напречната греда. Същото направи и френският национал в добавеното време.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута. Тогава Лихщайнер пусна остър пас в наказателното поле към далечната греда и Мората се разписа. Той вкара втория си гол пети минути преди почивката, след като завърши атака, изработена като по учебник. Дибала намери в наказателното поле Сами Кедира, който пусна успоредно на голлинията към Алваро и той от близко разстояние не сгреши.

Ювентус направи предната си класическа в 61-ата минута. Лихщайнер напредна в половината на Киево, стигна до наказателното поле, където намери Погба. Той се забави с удара, но все пак запази контрол над топката и чукна към връхлитащия Сандро, който със силен удар не остави шанс на вратаря.

В 67-ата минута Погба се разписа след всичките си опити в двубоя. Той получи от Дибала малко пред наказателното поле, финтира елегантно двама бранители и с удар по земя прати в левия ъгъл.

До края на двубоя отборът на Ювентус игра с настроение, успокоено и можеше да вкара и още. Домакините така и не успяха да застрашат реално Джанлуиджи Буфон.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит