3. Ювентус превзе Флоренция с геройство на Буфон и очаква титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус превзе Флоренция с геройство на Буфон и очаква титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Мората вкара победния гол за 2:1, а Джиджи Буфон хвана смехотворна дузпа в края

Алваро Мората вкара победния гол, Джиджи Буфон хвана дузпа в самия край, а Ювентус победи Фиорентина с 2:1 на „Артемио Франки” в 35-ия кръг на Серия А и може да стане шампион за пети пореден път още утре, ако Наполи не победи Рома като гост.

За „Старата госпожа” това беше 24-а победа в последните 25 кръга на калчото. Отборът на Алегри има вече 85 точки, с 12 повече от втория Наполи, който в понеделник от 16:00 гостува на третия Рома.

Фиорентина пресираше здраво от самото начало, а Иличич стреля право в Буфон, докато Тейо не успя да стигне до пас на Бернардески. Сами Кедира се разписа отблизо след пас на Манджукич, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Гол на Фиорентина също не беше зачетен, но Бернандески беше на една линия с Бардзали при паса на Иличич и домакините бяха бесни, че им е отменено редовно попадение.

Буфон показа отлични реакции и протегна крак, за да избие в корнер рикоширало центриране на Бернандески на близката греда. Пред другата врата удар на Дибала докосна противник и кацна върху мрежата над целта.

Ювентус поведе с акция по учебник в 39-ата минута. Кедира центрира меко с фалц, а Погба свали с глава за Манджукич, който направо от въздуха намери левия долен ъгъл за 1:0. От 10-те гола на Манджукич до момента 8 са първи в мачовете.

Фиорентина опита да изравни до почивката, но Буфон извади шут на Бернандески под гредата, а Маркос Алонсо от няколко метра с глава не успя да насочи в мрежата, докато Ругани не спираше да го дърпа за фланелката, но дузпа не последва.

Ювентус играеше спокойно с гол аванс в началото на втората част, а Погба направи голям пропуск в 55-ата минута и стреля по диагонала встрани след проспан пас към него от защитата.

„Виолетовите” изпуснаха два шанса за голов изстрел в 74-ата минута, а Калинич с глава стреля високо.

Все пак в 81-ата минута Бонучи подходи високомерно и загуби в опасна зона, Сарате му отне и пусна за Никола Калинич, който завъртя в десния ъгъл за 1:1.

Ювентус реагира като ужилен. Дълбоко центриране от корнер към втора греда бе върнато към точката на дузпата за Евра, ударът му бе блокиран, но топката отиде към резервата Мората, който от няколко метра показа бърза мисъл и просто насочи в опразнената врата на другата греда за 2:1. Шампионите си върнаха аванс само две минути след гола за Фиорентина, но драмата тепърва предстоеше.

Съдията се хвана на явна симулация на Калинич и даде дузпа и жълт картон за Куадрадо. Калинич застана зад топката, но Джиджи Буфон спаси удара му към долния десен ъгъл, както и добавката от няколко метра.

В добавеното време Калинич направи непростим пропуск и от метър с глава нацели напречната греда, а Ювентус спечели във Флоренция.

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи