3. Ювентус отказа да се предаде и навакса два гола пасив срещу Байерн (Мюнхен) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дербито бе в Торино - "Старата госпожа" не допусна повторение на последната си домакинска загуба - през 2013 г. от баварския колос

Ювентус не се предаде и успя да изравни от 0:2 до 2:2 срещу Байерн (Мюнхен) като домакин в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига.

Ювентус си плати за защитната тактика през първото полувреме, в което Байерн беше пълен господар с топката в крака. Томас Мюлер направи огромен пропуск в 13-ата минута, но се реваншира с гол две минути преди почивката.

С марковото си изпълнение Ариен Робен покачи след подновяването на играта и всичко изглеждаше предрешено. Но грешка в защитата на Байерн позволи на Юве да намали и мачът да избухне. Поривът на домакините даде резултат и те успяха да изравнят, като този път сътвориха изящна комбинация и резервата Стефано Стураро хвърли в екстаз „Ювентус Стейдиъм”.

Ювентус бе загубил едва две от последните си 34 домакински срещи в Шампионската лига, като и двете поражения бяха срещу Байерн (Мюнхен). Баварците отстраниха торинци преди три години, когато двата отбора се срещнаха на четвъртфиналите (4:0 в общия резултат и 2:0 в Торино - последната загуба в Европа на Юве). Италианците нямаха победа срещу германците в последните 4 мача помежду им в Шампионската лига, последната датираше от ноември 2005 г., когато Давид Трезеге вкара два гола (2:1).

Марио Манджукич беше изненадващият избор на Масимилиано Алегри, докато проблеми с контузени играчи тормозеха Хосеп Гуардиола. Холгер Бадщубер, Джером Боатенг и Хави Мартинес не бяха годни. Давид Алаба и Джошуа Кимих сформираха центъра на защитата.

Още в 4-ата минута Видал произведе страхотно воле, но Буфон парира. Ювентус отвърна с контра, при която Видал игра небрежно в центъра и Погба пусна на крилото за Дибала. Аржентинецът центрира великолепно за Манджукич, но неговото воле профуча над вратата.

Крещящ пропуск направи Томас Мюлер в 13-ата минута. Левандовски излезе на чиста голова позиция с феноменален финт, но предпочете да комбинира с Мюлер, като топката дойде малко назад за германеца и от два метра той не успя да нанесе удар и Бонучи пресече току пред голлинията. В атаката страхотен пробив направи Лам, който записа мач №100 в Шампионската лига, отдясно.

Погба имаше претенции за дузпа, когато негов удар към вратата се удари в ръката на стоящия наблизо Видал. Французинът ревна за дузпа, но реферът беше категоричен, че няма да даде такава.

Байерн притежаваше много повече топката и беше по-опасният отбор до почивката, но удари на Робен и Бернат не попаднаха в целта.

Мюлер обаче съумя се реваншира за пропуска си с гол две минути преди почивката. Центриране на Робен намери Диего Коща на далечната греда. Последният върна на дузпата и оттам Мюлер вече не прости на Буфон – 1:0 и попадение на чужд терен.

Десет минути след почивката Байерн хвана неподготвена защитата на Юве, който се бе впуснал в атака, и с марково изпълнение на Ариен Робен баварците стъпиха с единия крак на четвъртфиналите.

Ювентус намали в 63-ата минута с голяма доза късмет. Защитникът Кимих сбърка с изнасянето и подари на Манджукич. Нападателят прехвърли към Дибала, който прати в близкия ъгъл на Нойер – 1:2. Дибала отбеляза първия си гол в Шампионската лига в седмото си участие в турнира.

„Старата госпожа” хукна да изравнява. Манджукич напредна отляво в мощна акция и комбинира вдясно със свободния Куадрадо, който само успя да изпари пръстите на Нойер.

„Ювентус Стейдиъм” изригна в 76-ата минута, когато Кимих не успя да покрие резервата Стефано Стураро, забил под гредата на Нойер. Асистенцията отдясно с глава бе на Алваро Мората, а подаванията по въздуха на ювентинци с по едно докосване бяха за учебник.

От Нова година насам Ювентус допусна едва три гола в 12-те си мача – два от Байерн и един от Сампдория.

Байерн остана без победа в 6-и мач като гост в Шампионската лига.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи