3. Юве сломи Фиорентина с късни голове на Манджукич и Дибала (ВИДЕО)

Юве сломи Фиорентина с късни голове на Манджукич и Дибала (ВИДЕО)

Шампионите биха с 3:1 с шеста поредна победа в Серия А и са на 6 точки от лидера Интер и само на две зад Наполи и Фиорентина

Късни голове на Марио Манджукич и Пауло Дибала донесоха шеста поредна победа на шампиона Ювентус в Серия А за 3:1 над Фиорентина в 16-ия кръг. Иличич откри от дузпа още в 3-ата минута, Куадрадо много бързо изравни с глава, а Манджукич в края донесе голямата радост за „Старата госпожа”. В добавеното време Дибала вкара осмия си гол за сезона.

С поредния успех Юве продължи своя възход в класирането и вече е четвърти с 30 точки, изпреварвайки Рома и е само на две точки зад Фиорентина и Интер (с по 32) и на 6 зад лидера Интер.

Хуан Куадрадо се изправи срещу бившия си клуб, както и треньорът на Фиорентина Пауло Соуса, който носеше черно-белия екип като футболист.

След само 84 секунди игра Федерико Бернандески нахлу в наказателното поле и падна след протегнатия към него крак на Джорджо Киелини. Реферът Орасто първоначално не даде нищо, но съдията на аутлинията му даде знак, че има дузпа. Йосип Иличич стреля силно в десния ъгъл и преодоля Буфон, който се хвърли правилно натам, но не успя да спаси – 1:0. Но за цял мач това се оказа единственият точен удар на „виолетовите” в очертанията.

Авансът се задържа за много кратко, защото в 6-ата минута Евра центрира отляво и Куадрадо с глава на далечната греда много умело прехвърли по диагонал излезлия доста пред голлинията Татарушану – 1:1.

След бурните начални минути мачът се успокои и Фиорентина повече задържаше топката. Дибала размина с лекота съперник, но стреля слабо в Татарушану.

Бонучи решително пресече извеждащ пас за Калинич в началото на второто полувреме, а завърналият се в състава Кедира бе сменен от Стураро в 62-ата минута.

С напредването на втората част „бианконерите” постепенно приближаваха играта до наказателното поле на Фиорентина. Мората загряваше доста време край тъча, а Алегри така и не вадеше Манджукич, за да го пусне. Хърватинът получи жълт картон, но 10 минути преди края се отблагодари на своя наставник за търпението. Погба пусна вдясно за Дибала, който си поведе силно и Татарушану успя да му избие, ала Манджукич притича първи и заби в мрежата за 2:1.

В добавеното време напористата игра на Куадрадо доведе до рикошет и Дибала излезе сам срещу вратаря, чукна покрай него и вкара в левия ъгъл за крайното 3:1 с осмия си гол за сезона.

Следващата неделя Ювентус гостува на новака Карпи, а Фиорентина е домакин на Киево.

14 -1
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи