3. Юве победи Аталанта за 12-и пореден път (ВИДЕО)

Юве победи Аталанта за 12-и пореден път (ВИДЕО)

Бардзали и Лемина вкараха за 2:0, Буфон заключи мрежата, Милан падна навън от Сасуоло

Ювентус отново дръпна с три точки преднина на върха в Серия А след рутинен успех с 2:0 при гостуването на Аталанта в 28-ия кръг. Необичайни голмайстори в лицето на Андреа Бардзали и Марио Лемина донесоха успеха на шампионите, който бе 12-и поред срещу този съперник.

Джанлуиджи Буфон продължава да трупа поредни мачове на сметката си без допуснат гол и това беше 9-а среща, за първенство, в която 38-годишният ветеран заключи вратата си. Това е най-дългата серия без допуснат гол в италианския елит, откакто за победа се дават три точки.

Ювентус трябваше да се отърси от треперенето и дузпите срещу Интер в полуфинала за Купата през седмицата. Маркизио се върна след травма, а Роберто Перейра беше титуляр в схема 4-3-1-2.

Аталанта нямаше победа в калчото през новата година и беше без успех над „Старата госпожа” от 2004 година насам.

Кедира накара Спортиело да спасява с крак, а Чигарини би неточно от воле при добра акция на домакините.

Ювентус поведе след корнер в 24-ата минута. Манджукич свали с глава за Бардзали, който отблизо прати в мрежата за 1:0. Де Роон покри засадата и това се оказа ключово. Попадението за Бардзали бе негово първо в Серия А от 13 май 2012 година, когато той се разписа от дузпа отново срещу Аталанта при празненствата за титлата на Юве тогава.

През втората част Ювентус в някои периоди преотстъпи инициативата на домакините, които обаче не успяваха да измислят почти нищо пред Буфон и разчитаха предимно на центрирания от игра и от статични положения.

4 минути преди края Марио Лемина се разходи сред защитниците на Аталанта и с хубав фалцов удар ознаменува завръщането си след контузия с втория си гол за сезона за крайното 2:0.

Ювентус е лидер с 64 точки пред втория Наполи с 61. Аталанта има 30 на 14-а позиция.

Милан загуби визитата на Сасуоло с 0:2, въпреки че домакините играха с 10 души в последния четвърт час. „Росонерите” паднаха за трети пореден път на „Мапеи”.

Матия де Шилио бе капитан на Милан в своя мач №100 в Серия А заради наказание на Игнасио Абате. В началото Милан изпусна три шанса след удари на Бонавентура, Хонда и Бака.

В 27-ата минута Алфред Дънкан изстреля истинска ракета „земя-въздух” и матира младия Донарума за 1:0.

Никола Сансоне удвои за Сасуоло в 71-ата минута след пас на десния бек Симе Вършалко.

Грегори Дефрел бе изгонен в 76-ата минута, но Милан не стигна дори до почетен гол при числен превес.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи