СЛЕД 110 МИНУТНА БИТКА: Челси надви Брайтън (ВИДЕО)

"Сините" завършиха мача с 10 души, но взеха трите точки

Челси се върна на пътя на победите. „Сините“ от Лондон надвиха с 3:2 Брайтън в мач от 14-ия кръг на Висшата лига.

С победата лондончани вече са точно в средата на класирането – десета позиция с 19 точки. „Чайките“ са осми с три пункта аванс.„Сините“ започнаха силно двубоя и още в първите минути опитваха да наложат натиск по всякакъв начин. В 18-ата минута усилията на домакините дадоха резултат. Беноа Бадиашил стигна до центриране от корнер, успя да запази и да върне топката на около метър пред голлинията, където Енцо Фернандес направи 1:0.

Играчите на Маурисио Почетино продължиха да са много активни - Аксел Дисаси прати успоредно подаване към Михайло Мудрик, но защитник на “чайките” изчисти в ъглов удар, след чието центриране на Конър Галахър, Леви Коуил ее разписа срещу бившия си тим за 2:0.

В 43-ата минута Факундо Буонаноте се разходи между няколко играчи в синьо и с хубав удар намери мрежата Роберт Санчес за 2:1. Малко след изпълнение на център се стигна до нов фал на Галахър в средата на терена, който тръгна в гръб да отнема топката, но вместо това извърши нарушение и бе изгонен.

Малко след като мина един час игра Николас Джаксън и Михайло Мудрик комбинираха и украинецът бе съборен в наказателното на Брайтън. Първоначално съдията Крейг Поусън игнорира падането на Мудрик, но след сигнал на ВАР прегледа ситуацията и даде дузпа, която Енцо Фернандес превърна в гол – негов втори в мача.

До края на двубоя Брайтън наложи тотален натиск на Челси и на няколко пъти бе близо до гол. „Синята“ отбрана обаче издържа почти до края, пропуквайки се единствено във втората минута на добавеното врем, когато Жоао Педро оформи крайното 3:2.

При 10 минути продължение на второто полевреме, секунди преди изтичането му, реферът Крейг Пойсъв отсъди безумна дузпа за Брайтън. VAR се намеси и тя бе отменена, защото топката срещна главата на Колий, а не ръката му.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Оли Уоткинс се разписа в добавеното време и Астън Вила стигна до равенство 2:2 срещу Борнемут, с което бирмингамци запазват 4-ото място с 29 точки.

Толкова има и шампионът Манчестър Сити, който е домакин на Тотнъм в последния мач от програмата на XIV кръг, докато в друга среща от нея Уест Хем и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1.