Сити с поредна крачка към титлата, Холанд този път пропусна да вкара (ВИДЕО)

"Гражданите" надделяха с 2:1 над Лийдс

Ерлинг Холанд този път не вкара, но Манчестър Сити се наложи с 2:1 при домакинството на Лийдс от 35-ия кръг на Висшата лига. И двете попадения за „гражданите“ отбеляза Илкай Гюндоган, но германецът пропусна и дузпа. Почетното попадение за йоркширци вкара Родриго. Сам Алърдайс дебютира начело на Лийдс с поражение.

Жоел Роблес направи страхотно спасяване в 17-ата минута след удар на Ерлинг Холанд.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 19-ата минута, когато Рияд Марез подаде на Илкай Гюндоган, който с премерен удар вкара във вратата на Роблес.

Ерлинг Холанд направи много голям пропуск в 25-ата минута. Норвежецът получи страхотна възможност, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Роблес.

Манчестър Сити удвои своята преднина в 27-ата минута, когато Марез отново комбинира с Гюндоган, който с удар от границата на наказателното поле на Лийдс вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Роблес.

Уестън МакКени можеше да върне интригата в мача в 29-ата минута, но след удара му с глава топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Пред Холанд се откри нова възможност в 62-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб в аут.

Анди Мадли свири дузпа за Манчестър Сити в 83-ата минута за нарушение на Паскал Струйк в наказателното поле на Лийдс.

Илкай Гюндоган изпълни наказателния удар в 84-ата минута, но след удара топката срещна левия страничен стълб на вратата на Роблес.

Лийдс намали своя пасив в 85-ата минута, когато Родриго с много прецизен удар не остави никакви шансове на Едерсон.

С тази победа Манчестър Сити е лидер в класирането с 82 точки, като има четири повече от втория Арсенал, който е със 78. Лийдс е седемнадесети – точно над зоната на изпадащите с 30 точки, колкото има и Нотингам, който е осемнадесети.

Барселона отново е на второто място след успех над Сосиедад (ВИДЕО)

"Каталунците" победиха с 2:0 и изпревариха Жирона

Фиорентина обърна Монца и още гони зона "Европа"(ВИДЕО)

Ла Виола победи с 2:1 на "Франки" в последния мач от кръга в Серия А