3. Шампионът Юве няма спирка (ВИДЕО)

Шампионът Юве няма спирка (ВИДЕО)

"Бианконерите" оставиха празненства на заден план и не дадоха точки на Карпи, Ернанес с първи гол с черно-бялата фланелка

Предсрочното спечелване на Скудетото не успокои Ювентус, който, макар и трудно, се справи с Карпи с 2:0, благодарение на голове на Ернанес и Симоне Дзадза, съответно в 42-ата и 80-ата минути.

„Бианконерите” празнуват петата си поредна титла, но Карпи се нуждаеше от точки, за да остане над опасната зона. Клаудио Маркизио, Джорджо Киелини, Мартин Касерес и Нето липсваха, а Патрис Евра беше тестван във формацията от трима защитници. Карпи нямаше загуба в последните си три мача, но Лоренцо Лоло и Рафаеле Бианко бяха наказани.

Предишният мач между двата отбора завърши инфарктно 3:2 на 20 декември. Оттогава насам „Старата госпожа” спечели 52 точки от 54 възможни.

След 20-минутна доминация на „Старата госпожа”, Карпи се окопити. Но Джиджи Буфон спаси удар от малък ъгъл на Симоне Верди преди непокритият Емануеле Сугер да стреля встрани при последвалия корнер. Удар с глава на Даниеле Ругани пък облиза гредата.

На другата врата шут на Бонучи, който празнуваше рожден ден, беше толкова силен, че Симоне Романьоли натърти глезена си в опит да се намеси.

Откакто се присъедини към Юве, Леонардо Бонучи, е футболистът с най-много спечелени мачове в Серия А – 131.

Първото полувреме отиваше към 0:0. Три минути преди почивката обаче удар на Ернанес от границата на наказателното поле изненада Вид Белец. Попадението на бразилеца бе първо с фланелката на Юве и съответно той го отпразнува подобаващо със салто.

Мората получи удар и отстъпи мястото си на Симоне Дзадза на почивката.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите. „Червените” пък направиха всичко по силите си, за да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха да затруднят Буфон.

В 80-ата минута Юве окончателно уби интригата с втори гол. Симоне Дзадза надскочи Романьоли и засече красиво с глава центриране на Пол Погба отдясно.

В добавеното време Погба, Лихщайнер, Бонучи и Ернанес получиха жълти картони и ще бъдат наказани за мача срещу вече изпадналия вече Верона.

15 0 Болоня 35 11 7
Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи