3. Шампионът на Европа излъга Удинезе (видео)

Шампионът на Европа излъга Удинезе (видео)

"Нерадзурите" взеха три точки на "Джузепе Меаца" след гол на Ето'о

Шампионът на Европа и Италия – Интер, успя да запише трудна победа над Удинезе във втория кръг на Серия „А”.

”Нерадзурите” успяха да надделеят с 2:1 като решаващото попадение отбеляза Самуел Ето’о в 67-ата минута.

Рафа Бенитес стартира сезона с равенство, но днес успя да се добере до трите точки на „Джузепе Меаца”.

Мачът започна отлично за домакините. Още в 7-ата минута капитанът на бразилския национален отбор Лусио откри резултата, възползвайки се от грешка на Ханданович. Гостите от Удине обаче показаха характер и в 31-ата минута Ди Натале центрира и Флорес с глава успя да изравни – 1:1.

През втората част Интер бе по-настоятелният отбор на терена и логично се поздрави с успеха. В 67-ата минута Ето’о застана зад бялата точка, не успя при първия си удар след отличната реакция на Ханданович, но при добавката направи 2:1.

Интер - Удинезе 2:1
1:0 Лусио (7),
1:1 Флоро Флорес (31),
2:1 Ето'о (67)

Интер: Жулио Сезар, Санети, Лусио, Самуел, Киву (55-Кордоба), Марига, Камбиасо, Бябяни (63-Пандев), Снайдер, Ето'о, Милито (81-Мунтари)

Удинезе: Ханданович, Бенатиа (85-Куадрадо), Сапата, Домици, Пинци, Инлер, Асамоа, Паскуале (58-Анджела), Санчес, Ди Натале, Флоро Флорес (63-Коради);

Жълти картони: Санети, Ето’о (И); Пинци, Куадрадо, Ди Натале (У);
Стадион: „Джузепе Меаца”;