Наполи и Рома с луд мач и 2:2 на "Диего Марадона"(ВИДЕО)

Миналогодишните шампиони остават далеч от Европа

Наполи и Рома завършиха наравно 2:2 в мач от 34-ия кръг на Серия А.

В 18-ата минута Осимен пробва късмета си от границата на пеналтерията, но ударът му не бе добре насочен и Миле Свилар спаси спокойно. Нигериецът имаше още едно положение 12 минути по-късно. Той получи в наказателното поле. Свилар обаче отново бе на точното място.

В 40-ата минута Хвича Кварацхелия отправи удар от границата на наказателното поле. Вратарят на "джалоросите" пак спаси.

В 55-ата минута Браян Кристанте принуди Алекс Мерет да покаже класата си. Халфът стигна до центриране, но стражът на домакините запази паритета.

Четири минути след това Рома получи дузпа заради нарушение на Жуан Жезуш. Зад топката застана Пауло Дибала, който с изстрел в долния десен ъгъл откри резултата.

В 65-ата минута Наполи изравни. Домакините отнеха топката в близост до наказателното поле. Йенс-Люс Каюсте стреля от границата на пеналтерията и се получи сериозен рикошет, който не остави шансове на Свилар.В 82-ата минута, след намесата на ВАР, Симоне Соца показа бялата точка. Осимен се нагърби с изпълнението и отбеляза за 2:1.

Две минути преди края на редовното време на двубоя римските "вълци" стигнаха до точката. Рома изпълни корнер, Еван Ндика отклони, а Тами Ейбрахам отбеляза. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но системата ВАР показа, че английският нападател е в редовна позция.

Феновете на Реал ще могат да гледат финала в ШЛ на "Бернабеу"