Манчестър Сити с драматична победа над Шефилд Юнайтед, Холанд с гол и изпусната дузпа (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 2:1 като гости с гол в края на редовното време

Манчестър Сити постигна победа с 2:1 като гост на Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига. „Гражданите“ продължават да се безгрешни от началото на сезона и имат пълен актив от 9 точки, докато „остриетата“ все още нямат нито една точка.

Головата машина на Сити Ерлинг Холанд пропусна куп положения, включително и дузпа, но в крайна сметка отбеляза. Холанд отправи общо 9 удара на „Брамал Лейн“. Шефилд виждаше точката в края на мача, когато изравни, но Сити бързо си върна аванса и спечели.

Манчестър Сити логично започна срещата по-активно от своя съперник и след едва 20 минути игра възпитаниците на Пеп Гуардиола намериха път към вратата на Шефилд, но попадение на Нейтън Аке не бе зачетено заради засада.

Осем минути по-късно гостите бяха близо до попадение, след като Хулиан Алварес бе намерен на стрелкова позиция, но стреля право в тялото на вратаря Уесли Фодаринъм.

В 35-ата минута Джон Игън игра с ръка в наказателното поле и австралийският съдия Джаред Жиле посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Ерлинг Холанд, който шутира право в левия страничен стълб.

В 51-вата минута норвежкият нападател се отчете с още един фрапантен пропуск. Той получи брилянтно подаване в наказателното поле и от близка дистанция прати топката покрай левия страничен стълб.

В 59-ата минута Родри стреля вляво от вратата, а две минути след това Ерлинг Холанд направи нов голям пропуск. Нападателят имаше времето и пространството в наказателното поле, след като овладя тънко подаване, но ударът му бе лесно спасен от вратаря.

В 62-рата минута Хулиан Алварес нанесе прецизен удар към десния ъгъл, но със сетни усилия Уесли Фодарингъм успя да избие в корнер.

Минута по-късно натискът на Манчестър Сити най-сетне даде резултата, след като Джак Грийлиш предостави страхотно центриране за непокрития Ерлинг Холанд, а той от близка дистанция с глава този път не сбърка – 0:1.

В 71-вата минута попадение на норвежеца не бе признато заради нередовна позиция.

Шефилд изненадващо успя да стигне до изравнително попадение в 85-ата минута, когато Кайл Уокър сгреши при изнасянето на топката, това доведе до бърза размяна на пасове между играчи на „остриетата“, Джейдън Богъл стреля по диагонал в десния ъгъл и не остави шансове на Едерсон – 1:1.

Манчестър Сити отговори незабавно и в 88-ата минута отново излезе напред в резултата. Кайл Уокър отне топката на тъча, проби в наказателното поле и комбинира с Фил Фодън, който я спря за Родри, а той с мощен удар в горния десен ъгъл оформи крайното 2:1 в полза на Манчестър Сити.

Мбапе: Откривам нова страница, развълнуван съм