Манчестър Сити не даде шанс на Нюкасъл (ВИДЕО)

Шампионите биха с красив гол на Алварес

Шампионът Манчестър Сити победи Нюкасъл с минималното 1:0 у дома в среща от втория кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ се наложиха с красив гол на Хулиан Алварес преди почивката и отново зарадваха привържениците си, само дни, след като за първи път в историята спечелиха Суперкупата на Европа.

Преди мача на „Етихад“ бяха изложени трите спечелени от домакините купи през миналия сезон като феновете на отбора също допринесоха за атмосферата със страхотна хореография с трофеите от Шампионската лига, ФА Къп и Висшата лига.

Началните минути на срещата бяха равностойни и в първия половин час нито един от двата отбора не отправи точен удар към вратата.

В 31-ата обаче Манчестър Сити откри с първия такъв в срещата и единствен до почивката.

Призваният да замени контузилия се Кевин де Бройне английски национал Фил Фоудън показа отличен поглед и намери непокрития на границата на пеналта Хулиан Алварес.

Световният шампион с Аржентина отговори с не по-малко прецизен удар и не остави шансове на вратаря със страхотен шут в далечния горен ъгъл за 1:0.

Само 5 минути по-късно Ерлинг Холанд можеше да удвои, ала топката премина покрай гредата и така почивката дойде при минимален аванс за „гражданите“.

Второто полувреме започна така, както и първото.

Двата отбора играха предпазливо и чистите положения на практика липсваха до 63-ата минута, когато отново изстрел на Холанд профуча на сантиметри от целта.

Домакините направиха двойни смени преди и след положението за голмайстора на „гражданите“, а в заключителната част на двубоя овладяха инициативата и се настаниха в половината на Сити.

Липсваше им обаче точност, както и положения, като те успяха да отправят само 1 точен удар през целия мач, който се оказа недостатъчен за нещо повече от почетна загуба в Манчестър.

Така шампионите продължават с пълен актив от 6 точки и без допуснат гол през сезона, докато Нюкасъл остава с 3 в своя актив, след впечатляващото 5:1 над Астън Вила на старта.

Манчестър Сити – Нюкасъл 1:0
1:0 Хулиан Алварес (31)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър (к), Аканджи, Диас, Гвардиол, Родри, Ковачич, Фоудън, Грийлиш, Алварес, Холанд;

Мениджър: Хосеп Гуардиола;

НЮКАСЪЛ: Поуп, Трипиър (к), Шар, Ботман, Бърн, Бруно Гимараеш, Тонали, Жоелинтон, Алмирон, Гордън, Исак;

Мениджър: Еди Хау;

Барселона отново е на второто място след успех над Сосиедад (ВИДЕО)

"Каталунците" победиха с 2:0 и изпревариха Жирона

Фиорентина обърна Монца и още гони зона "Европа"(ВИДЕО)

Ла Виола победи с 2:1 на "Франки" в последния мач от кръга в Серия А