Манчестър Сити е на финал за ФА Къп след хеттрик на Марез и класика над Шефилд Юнайтед (ВИДЕО)

Алжирският национал бе над всички

Манчестър Сити се класира за финала на ФА Къп. „Гражданите“ разбиха Шефилд Юнайтед с 3:0. Хеттрик за домакините вкара Рияд Марез. С трите гола на алжиреца „остриетата“ бяха затъпени и обезвредени.

Крилото вкара от дузпа в края на първата част, след което сложи точка на спора с два бързи гол между 61-вата и 66-ата минути.

Тимът от Чемпиъншип можеше да поведе още във 2-рата минута. Защитата на Ман Сити не реагира добре при центриране от ъглов удар. Илман Ндиайе засече с глава, но Щефан Ортега се намеси и предотврати сигурно попадение.

Домакините реагираха на сигналната лампа и взеха инициативата. В 15-ата минута Ерлинг Холанд реализира със силен удар от дистанция, но голът не беше зачетен заради нарушение на норвежеца срещу Оливър Норууд.

В средата на първата част Рияд Марез отправи опасен удар, който премина покрай вратата на Уес Фодерингам.

Секунди по-късно стражът трябваше да се намесва. Техничен удар към далечния ъгъл отправи Хулиан Алварес. Фодерингам спаси с една ръка.

В 43-тата минута обаче Ман Сити получи правото да бие дузпа. След центриране от свободен удар Бернардо Силва беше фаулиран от Даниел Джебисън. Стюарт Атуел посочи бялата точка. Марез хладнокръвно реализира за 1:0.

Час игра след началото Ман Сити удвои преднината си и до голяма степен реши мача в своя полза. Марез отне топката и с индивидуален пробив навлезе в наказателното поле, след което прати топката в мрежата.

Само пет минути по-късно Рияд Марез оформи хеттрик си. Джак Грийлиш получи отляво, навлезе в наказателното поле и асистира на алжиреца. Това беше първият хеттрик в полуфинал за ФА Къп от 1958 година, когато Алекс Доусън го стори.

Мениджърът на Ман Сити Хосеп Гуардиола направи ротации в състава си. Резултатът се запази непроменен и мачът се доигра в спокойно темпо. Всякаква интрига липсваше.

Мбапе: Откривам нова страница, развълнуван съм