3. Класика и осма поредна победа за Юве в калчото (ВИДЕО+СНИМКИ)

Класика и осма поредна победа за Юве в калчото (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пауло Дибала бе звездата на деня за "бианконерите", Бонучи и Дзадза също се разписаха, голям рекорд за Буфон

Италианският шампион Ювентус започна убедително 2016 година с 3:0 като домакин на последния Верона в 18-ия кръг на Серия А. Дибала даде тон за шоуто с хубав гол от пряк свободен удар, Бонучи удвои преди почивката удвои с глава, а резервата Дзадза оформи класика в последните 10 минути. Това бе осми пореден успех на Юве в калчото, което е най-добрата серия в кариерата на Макс Алегри.

Мачът бе по-специален за Джанлуиджи Буфон, който стана първият футболист в историята на Ювентус с над 50 000 минути на терена за клуба.

„Бианконерите” започнаха с Дибала и Мората в атака и от самото начало притиснаха закъсалия съперник.

Лихщайнер спечели фаул вдясно от наказателното поле и Дибала чудесно фалцира над стената, точно до гредата в близкия ъгъл за 1:0 след 8 минути игра. Попадението бе първо за „Старата госпожа” от пряк свободен удар от април миналата година, когато Пирло вкара на Торино.

Буфон внимаваше и спаси много красиво акробатично воле на Пацини, а Голини се намеси добре, за да спре Мората и Маркизио в две отделни ситуации.

В самия край на първата част Дибала центрира от корнер, Бонучи бе изпуснат в центъра и щеше да скъса мрежата с глава точно под гредата – 2:0.

През втората част Юве значително намали оборотите. Претенции на Погба за дузпа не бяха уважени, а Алегри пусна Стураро, Дзадза и Ругани.

Дзадза бе на терена от едва три минути, когато се включи отлично между централните защитници, Погба го изведе в коридор, а спряганият за напускане нападател си чукна встрани и вкара под плонжа на вратаря за крайното 3:0.

Шампионите временно са втори с 36 точки, лидер е Фиорентина с 38, но своите мачове все още не са изиграли Интер и Наполи.

В неделя вечер Ювентус гостува на Сампдория в следващия 19-и кръг, а Верона в същия ден приема Палермо.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични