3. Интер завърши сезона с 3:1 над Катания на „Джузепе Меаца”

Интер завърши сезона с 3:1 над Катания на „Джузепе Меаца”

Слезлият от трона в Серия „А” – Интер, завърши със стил сезона в Италия, след като в последния 38-и кръг се наложи с 3:1 над тима на Катания

Слезлият от трона в Серия „А” – Интер, завърши със стил сезона в Италия, след като в последния 38-и кръг се наложи с 3:1 над тима на Катания. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” и бе лишена от каквато и да било интрига, тъй като двата отбора не се бореха за нищо преди нейното начало.

Иначе двубоят започна с натиск на „нерадзурите”, греда на Каржа и пропуснати положения на Пацини и Станкович.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Каржа намери Пацини в наказателното поле, а италианският национал с хладнокръвен удар изведе домакините напред в резултата – 1:0.

След гола Интер понамали оборотите, но продължаваше да държи уверено инициативата и до края на полувремето Ето’о изтърва две изгодни ситуации за гол. Нов такъв до почивката не падна и така първата част завърши 1:0 в полза на домакините.

Втората част стартира отлично за „нерадзурите”, които удвоиха преднината си още в 48-ата минута, след като Пацини получи в пеналта от Милито и с нов премерен удар вкара втория си гол в мача за 2:0.

Това обаче не бе всички, което интеристите имаха да предложат и в 63-ата минута Нагатомо направи преднината им класическа след хубав извеждащ пас на Лусио.

Почетното попадение за гостите от Катания пък бе дело на Ледесма в 66-ата минута, след като получи перфектна асистенция от Лоди.

До края на двубоя зрителите не видяха повече голове и така Интер победи Катания с 3:1 в последния мач за този сезон на двата тима в Калчото.

След успеха „нерадзурите” завършват кампанията на 2-о място с актив от 76 точки, на 5 зад шампиона Милан, но и с мач повече. Гостите от Катания пък са 13-и с 46 пункта, което е и рекорд за отбора в историята му в Серия „А”.

Интер – Катания 3:1

1:0 Пацини 15’
2:0 Пацини 48’
3:0 Нагатомо 63’
3:1 Ледесма 66’

Състави:

Интер: Кастелаци, Нагатомо, Лусио, Ранокиа (Самуел 70’), Киву, Санети, Мота, Станкович (Матераци 56’), Каржа, Пацини, Ето’о (Милито 46’)

Катания: Кампаньоло, Капуано (Симеоне 55’), Терлици, Маркезе, Потенца, Алварес, Карбони (Лоди 55’), Ледесма, Гомес, Бергесио, Скелото (Ицко 65’)

Жълти картони: Няма

Стадион: „Джузепе Меаца”, Милано

В друг мач от този 38-и кръг на Калчото, изпадналият преди няколко кръга Бари, се сбогува с елита с разгромна победа с 4:0 над тима на Болоня, в среща играна на стадион "Ренато Дал'Ара".

Хеттрик за "петелчетата" отбеляза Грандолфо, с голове в 28-ата, 47-ата и 54-ата минути, а четвъртото попадение бе дело на Хусеклеп в 78-ата минута.