3. Гуардиола: Това е Ювентус, не сме очаквали да бием със 7:0

Гуардиола: Това е Ювентус, не сме очаквали да бием със 7:0

"Да дойдем тук ида играем по този начин срещу Ювентус е един от най-специалните дни в моята кариера"

Треньорът на Байерн Мюнхен Пеп Гуардиола остана много доволен от играта на неговия отбор при гостуването на Ювентус (2:2) в първия осминафинален сблъсък в Шампионска лига. Байерн доминираше напълно в първите 55 минути и водеше с 2:0, но после Ювентус се върна в мача.

„Да дойдем тук и да играем по този начин срещу Ювентус е един от най-специалните дни в моята кариера. Беше страхотен мач от Шампионска лига между два страхотни отбора. Доволен съм от представянето на моите играчи. Артуро (Видал) игра добре в последните два мача, физически е много силен. Имахме нужда от играч с неговите качества в по-задни позиции. Ювентус имаше три удара и вкара два гола, но не трябва да мислиш, че можеш да дойдеш на този невероятен стадион в Торино и да не допуснеш гол. Не сме си мислили, че можем да дойдем тук, да доминираме и да спечелим със 7:0. Знам, че хората винаги говорят за резултата, но Байерн изигра страхотен мач и резултатът не е всичко”, сподели Гуардиола след мача пред Mediaset Premium.

„Вярно е, че Юве има шанс да се класира напред, но и ние имаме. Поздравих Макс Алегри след мача, защото на хората им достави удоволствие да гледат този мач”, добави Пеп.

Според него не е имало умора у неговите футболисти в края на мача. Гуардиола заяви, че Леонардо Бонучи е един от любимите му футболисти.

„Ако е имало спад във физическите сили, нямаше да атакуваме по този начин в последните 15 минути. Наистина ли мислехте, че можем да доминираме през всичките 90 минути след отбор, който има Погба, Манджукич, Мората, Бонучи – един от любимите ми играчи, Буфон и всички характери в този тим?”

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи