3. Чочев не игра за Палермо, а Ювентус стигна до 23-та поредна домашна победа в Серия А (ВИДЕО)

Видал и Йоренте сложиха край на мини-кризата в Юве, но Бонучи се контузи

Ювентус спечели 23-ти пореден мач като домакин в Серия А след рутинно 2:0 над Палермо в 8-ия кръг на калчото. Артуро Видал и Фернандо Йоренте изковаха успеха за шампионите, които взеха аванс от 3 точки пред втория Рома, който снощи направи 0:0 при визитата на Сампдория.
Ивайло Чочев беше на резервната скамейка за Палермо и не се появи в игра на „Ювентус Стейдиъм”.

„Старата госпожа” спешно се нуждаеше от победа, която да заличи неприятните спомени от двете поредни минимални загуби в Шампионска лига и ремито 1:1 с опашкаря Сасуоло. Пирло запази титулярното си място въпреки слабия мач, който направи в Гърция срещу Олимпиакос, а Погба бе резерва след подписването на новия договор с клуба до 2019 година.

Маркизио стреля от воле в аут в началото, а Йоренте с глава намери ръкавиците на вратаря Сорентино. Сицилианците атакуваха рядко и рикоширал удар на Франко Васкес мина над целта. От последвалия корнер пак Васкес засече с глава, но на сантиметри покрай далечната дясна греда на Буфон.

Юве владееше топката в 72% от времето до 30-ата минута, но нямаше много положения за гол. „Бианконерите”, които домакинстваха със синия си екип за гостувания,  все пак успяха да открият в 32-ата минута, когато хванаха съперника на контра. Перейра открадна от Федал в половината на гостите, Тевес се втурна напред през центъра и пусна вляво за свободния Артуро Видал, а чилиецът хладнокръвно вкара с нисък удар по диагонала.

И след почивката Юве остана господар на терена. Федал сбърка при центриране на Асамоа, но Видал се подхлъзна и би много високо.

В 64-ата минута Пирло центрира от корнер отдясно, Йоренте надскочи Федал и с глава прати в далечния ляв ъгъл за 2:0.

Веднага след втория гол Погба замени асистента Пирло, а после за Палермо се появи бившият играч на Юве Енцо Мареска, който бе посрещнат с овации от публиката в Торино.

Джовинко замени Тевес и раздвижи атаката на Юве. „Атомната мравка” опита няколко удара и в 89-ата минута нацели лявата греда с изстрел извън наказателното поле, но повече голове не паднаха.

В края Алегри бе притеснен от контузия на Леонардо Бонучи, при положение че Касерес и Бардзали също са с контузии в защитния вал.

Ювентус е лидер в Серия А в 22 точки след 7 победи и едно реми, а Палермо е в зоната на изпадащите с 6 точки на 18-то място.

По същото време Удинезе победи Аталанта у дома също с 2:0.

Ветеранът Антонио Ди Натале и Сирил Теру вкараха за „зебрите” през първата част. Антонио Вутов не бе в групата на първия отбор на Удинезе.

Дженоа пък направи късен обрат като гост на Киево и победи с 2:1

Зуканович даде аванс на „летящите магаренца” в 36-ата минута, но Алесандро Матри изравни в 72-ата минута.

Секунди по-късно Радованович бе изгонен с втори жълт картон, а направи и дузпа, която обаче Маурисио Пиния пропусна.

Чилиецът се реваншира в 84-ата минута, когато вкара победния гол.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)