Челси потрепери, но измъкна трите точки от Лутън (ВИДЕО)

Лондончани поведоха 3:0 и биха с 3:2

Челси потрепери при гостуването си на Лутън в мач от 20-я кръг на Висшата лига, но в крайна сметка измъкна победата с 3:2, след като водеше с 3:0. Гол на домакините беще отменен заради засада след намесата на ВАР, а на два пъти и гредите спасиха вратата на "сините" от Лондон.

Първата по-опасна атака в срещата дойде в 5-ата минута, когато Мадуеке навлезе в противниковото наказателно поле и отклони към Конър Галахър, който стреля, но Камински спаси с крак. В 11-ата минута Коул Палмър откри за "сините". Николас Джаксън бе изведен очи в очи с Камински, полякът успя да избие, но Челси мигновено си върна топката и Коул Палмър с хубав и сислен шут опъна мрежата.

5 минути по-късно дойде първата добра възможност за Лутън. Рос Баркли обаче стреля над вратата от пряк свободен удар. В следващата атака пък Армандо Броя навлезе опасно отляво и би, но ударът му бе спасен от Камински.

В 37-ата минута Челси контраатакува опасно. Леви Колуел подаде на Коул Палмър, който продължи към Чуквунонсо Мадуеке. След серия от финтове той стреля силно с десния крак и не остави никакви шансове на Камински - 0:2. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

След паузата мениджърът на Лутън предприе две промени, като пусна в игра Таит Чонг и Чиедози Огбене. Второто полувреме започна динамично за домакините, които опитаха няколко опасни атаки, но им липсваше прецизност в завършващата фаза. В 60-ата минута Джаксън напредна добре с топка в крака и демонстрира чудесен дрибъл, като отправи шут по земя, но Камински улови. В 66-ата минута Чонг направи опасно прострелно центриране, но никой от съотборниците му не успя да засече.

В 69-ата минута Палмър беше изведен от Николас Джаксън в чиста позиция, излъга Камински и защитник на Лутън и с втория си гол направи резултата класически - 0:3.

В 76-ата минута Лутън все пак успя да върне едно попадение, но то бе отменено след преглед с ВАР заради засада.

Домакините обаче не се отказаха да търсят гола. В 80-ата минута след центриране на Чиедози Огбене Илая Адебайо нацели с глава напречната греда на Челси. От последвалия корнер Алфи Даути изпрати топката към Рос Баркли, който с глава намали резултата на 1:3.  Натискът на Лутън продължи и в 86-ата минута опасен удар с глава на Карлтън Морис бе избит в гредата от сръбския страж на Челси Джордже Петрович. Само минута по-късно Алфи Даути отново стреля с глава, Петрович изби, но при добавката Илая Адебайо довкара топката за 2:3. Последва още по-голям натиск на домакините и куп разбървания пред вратата на Челси, но топката така и не посети мрежата за трети път.

Стартови състави:

Лутън: 24. Томас Камински, 29. Амари Бел, 2. Гейбриъл Ошо, 15. Теден Менги, 45. Алфа Даути, 6. Рос Баркли, 28. Самби Локонга, 12. Иса Каборе, 19. Джейкъб Браун, 30. Андрос Таунзенд, 11. Елайджа Адебайо

Челси: 28. Джордже Петрович, 26. Леви Коулил, 6. Тиаго Силва, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 23. Конър Галахър, 25. Мойсес Кайседо, 11. Нони Мадуеке, 20. Кол Палмър, 15. Николас Джаксън, 19. Армандо Броя