3. Байерн драматично оцеля и пречупи Ювентус с 4:2 след продължения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн драматично оцеля и пречупи Ювентус с 4:2 след продължения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски и Мюлер с глава вкараха мача в продължения за 2:2, а там резервите Тиаго и Коман решиха всичко

Байерн Мюнхен оцеля срещу Ювентус и мечтата на Пеп Гаурдиола да си тръгне от Бавария с трофея от Шампионска лига остава жива, след като неговият отбор се върна от "отвъдното" за 2:2 на реванша и вкара мача в продължения, където наниза още два гола и спечели с 4:2.

Напук на всички прогнози Байерн Мюнхен с кански мъки успя да вкара в продължения реванша срещу Ювентус в най-титаничния сблъсък от осминафиналите на Шампионска лига. „Старата госпожа” изигра перфектно първо полувреме, в което поведе с 2:0 след попадения на Погба и Куадрадо, а гол на Мората бе неправилно отменен със засада. Както Ювентус възкръсна в края на първия мач, така го направи Байерн тази вечер и след две идентични центрирания Левандовски намали с глава, а в 90-ата Томас Мюлер също с глава прати мача в продължения. В тях Байерн бе по-свеж и с голове на резервите Тиаго Алкантара и Кингсли Коман успя да отстрани миналогодишния финалист.

„Бианконерите” се пребориха с много воля за 2:2 в първия мач, след като бяха напълно надиграни до 60-ата минута, но и на реванша Байерн бе считан за големия фаворит. Ситуацията в тима на Алегри стана направо критична, след като Дибала и Маркизио се контузиха преди гостуването в Мюнхен и заедно с Киелини въобще на пътуваха за Германия. Манджукич пък не бе напълно здрав и Алегри заложи на 4-3-3, преливащо в 4-5-1 с Мората на върха на атаката и Хуан Куадрадо и Алекс Сандро по фланговете.

Байерн очакваше „Старата госпожа” да се брани, но гостите ги изненадаха с преса в собственото им наказателно поле в първите минути. Настъпателната тактика на италианския шампион се увенча с успех и те стигнаха до ранен гол. В 5-ата минута Нойер и Алаба не се разбраха, а Лихщайнер ги превари за топката и я чукна успоредно за Погба, който при липсващ вратар успя да провре между двама бранители към опразнената мрежа за 1:0.

Преди този гол Байерн не бе допускал попадение у дома в Шампионска лига през първата част в предишните си седем срещи. Голът бе идеален подарък за 23-ия рожден ден на Погба, който беше вчера.

Рибери и Коста стреляха неточно към вратата на Буфон, а в 22-ата минута гол за Ювентус неправилно беше отменен. Нойер изчисти лошо, Кедира пресече и Мората веднага прехвърли вратаря, пращайки в мрежата, но бе вдигната засада. Телевизионните повторения показаха, че Кимих покрива Мората и голът беше редовен.

Байерн разиграваше много повече топката, но това не притесняваше Ювентус, който не допускаше сериозно положения пред Буфон.

В 28-ата минута Алваро Мората, който този сезон е предимно резерва, избухна с момент на гениалност. След центриране пред вратата на Юве, Мората пое от собствената половина, напредна през центъра, размина трима в червено и в точния момент отклони надясно за свободния Куадрадо, колумбиецът изчака Лам и с финт го остави на земята преди да опъне мрежата в близкия ъгъл – 2:0 и шок за баварците. 5 000 гостуващи фенове ликуваха.

Байерн стигна до първото си чисто голово положение едва в 42-ата минута. Тогава Левандовски овладя в наказателното поле и Буфон изби ниския му шут, Сандро изби в Левандовски и кълбото мина опасно близо покрай целта.

Преди почивката „бианконерите” бяха на косъм и от трети гол след нова чудесна контра, когато Погба отляво търкули успоредно на вратата и Нойер спаси по впечатляващ начин удара на Куадрадо, а добавката на Лихщайнер мина над целта.

Ювентус бе спечелил всичките си 15 предишни срещи в турнира, когато е водил с два гола на почивката и това правеше много трудна задачата на Байерн. Тази вечер Джиджи Буфон изигра 90-ия си мач за Юве в Шампионска лига и подобри клубния рекорд на Алесандро Дел Пиеро (89).

Вместо германският колос да напада, Ювентус имаше три голови положения в началото след паузата. Първо обаче имаше масово меле и жълти картони за Видал и Лихщайнер.

И пак Мората беше като прероден. Сандро изведе испанеца вляво, той използва подхлъзване на Алаба, но стреля право в Нойер. Минута по-късно Мората се разходи в наказателното поле и стигна почти пред вратата, стреля, но протегнатият крак на Алаба отклони в корнер. От втория корнер Мората имаше трети шанс, след като надскочи Кимих и Алаба, ала пак прати в ръцете на вратаря.

Гуардиола пусна Бернат на почивката, а след час игра включи и Коман на мястото на Алонсо.

На Байерн обаче липсваше скоростта на Робен и 20-ина минути преди края се чуха и освирквания на „Алианц Арена”. Те обаче сякаш мотивираха домакините и Байерн намали при първото си чисто положение за втората част. Коман стигна топката на аутлинията и върна към Дъглас Коста, който центрира остро и на втора греда Левандовски отблизо прониза Буфон с глава – 1:2. Полякът бе изпуснат от Бонучи, който допусна топката да мине зад него. С този гол Левандовски изравни рекорда на Тиери Анри от седем поредни мача с гол в Шампионска лига.

„Алианц Арена” скочи на крака и на терена завря и закипя пред италианската врата. Ювентус оцеля след меле в 77-ата минута и Погба успя да изчисти панически в тъч. Само минута преди гола на Байерн Манджукич влезе срещу бившия си клуб на мястото на вдъхновения Мората, който се умори.

Юве се окопа пред собствената врата, а Байерн обикаляше около наказателното поле и сипеше центрирания пред Буфон. При едно от тях Левандовски засече с глава подаването на Дъглас Коста отдясно и нацели лявата греда, но имаше и засада, която бе маркирана.

Дъглас Коста продължи да центрира много опасно и фалцово едва не изненада Буфон в 89-ата минута, а топката мина на сантиметри от лявата греда.

Наивна грешка на Евра обаче позволи да се стигне до ново центриране точно в заключителното секунди на редовното време, Коман центрира отдясно и качи на главата на Томас Мюлер, който от идентична позиция на втора греда пак не сбърка – 2:2 и мачът влезе в продължения.

Байерн имаше повече енергия в първите допълнителни 15 минути и натискаше. Ювентус обаче стигна до най-доброто положение и се наложи Мануел Нойер да се хвърля и да спасява удар на Лихщайнер към долния ляв ъгъл след добро връщане на Манджукич с гръб към вратата.

Буфон внимаваше за центриранията от фланга и умело боксира едно такова в близкия десен ъгъл след рикошет от Бонучи.

Патрис Евра направи втора брутална грешка, която бе заплатена с гол. Френският ля бек изчисти лошо с глава, Мюлер подаде на Тиаго Алкантара и последната резерва на Гуардиола намери долния десен ъгъл за 3:2.

Този гол пречупи Ювентус, който допусна и четвърти гол само две минути по-късно, когато може би за първи път в мача бе хванат на контра. Артуро Видал пусна вдясно за Коман в комбинация изцяло между бивши играчи на Юве, Коман се нагласи и майсторски фалцира в далечния ляв ъгъл, по подобие на Робен в първия мач – 4:2 и точка на спора.

Ювентус опита отново да се върне в мача и бе отказан от Нойер, който направи фантастично спасяване отблизо срещу Манджукич, а Стураро профука добавката от няколко метра на празна врата. Бонучи също се пробва, ала прати слабо право в немския страж. Още веднъж Бонучи можеше да се разпише, ала от няколко метра стреля слабо с глава при избита топка след свободен удар.

Байерн очаква жребия за четвъртфиналите в петък, а Ювентус ще се стреми да постигне домашен дубъл до края на сезона.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи