Без българи на полуфинала при мъжете на СК по модерен петобой в София

България остава само с един полуфиналист на Световната купа по модерен петобой за мъже и жени в София.

Единствената ни надежда за финал остава Ралица Митева след отличното представяне в квалификациите и влизане на полуфинал при жените. Днес на квалификациите при мъжете нито един от представителите ни не успя да се пребори за място сред 36-те.

Надеждата ни Тодор Михалев остана извън полуфинала, след като финишира на 16-о място в своята квалификационна група.

На полуфинал се класират първите 12 от трите групи. С резултата от плуването и фехтовката Михалев стартира от 13-ата позиция в група А в дисциплината "лейзър рън" (laser run) и финишира 16-и, като показа бягане и стрелба под възможностите си. Другият ни представител Томас Григоров завърши на 26-а позиция в същата квалификационна група.

Радослав Стойчев остана на 20-о място в група В, а Мартин Христов на 23-то. Георги Илиев завърши 25-и, а Йордан Цветанов е 28-и в група С.

В петък, 10 май, Ралица Митева стратира на полуфинала при дамите в битката за място сред най-добрите 18 в света.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“