2. Други спортове
  3. България с бронз от Световната купа по хандбал след разгром над Индия

България с бронз от Световната купа по хандбал след разгром над Индия

Нашите момчета победиха с 47:18

Отборът на България спечели бронзовите медали от Световната купа по хандбал за мъже във Варна след разгрома победа над Индия с 47:18 (25:7). От началото на мача на терена в зала "Конгресна" на ДКС имаше един отбор – българският, подкрепян от многобройна агитка хандбални фенове.

Българите поведоха с 5:0 с два гола на капитана Светлин Димитров и по един на Божидар Симеонов, Кристиан Василев и Михаел Иванов преди гостите от Индия да върнат едно попадение. Последваха обаче 3 гола на Преслав Станчев и по един на Кристиан Василев и Светлин Димитров – 10:1. Натискът на българските момчета, агресивната защита, добрите намеси на Николай Петров и малкото грешки доведоха до уникалните 10 поредни гола - от 10:2 до 20:2 преди индийците все пак да върнат 2 гола. В края на полувремето треньорът Иван Василев смени на вратата Николай Петров с Стефан Димитров, а сигналът за почивка дойде при 25:7.

На полувремето кметът на Варна Иван Портних и президентът на БФХ Росен Добрев наградиха всички доброволци, които помогнаха в организацията на турнира. След края на срещата националите подариха на Портних две топки с автографи – една лично за него и една за музея на спорта във Варна.

При решен мач, втората част започна както завърши първата. С по три гола на Светлин Димитров и Преслав Станчев България дръпна с над 20 - 31:9. Рециталът на българите продължи и с нови две попадения на Димитров и едно на Иванов увеличиха разликата до 34:10. До края българските "лъвове" се забавляваха за крайното 47:18.

Най-полезен за българите беше Светлин Димитров с 11 гола. Той бе избран и за играч на мача. 7 добави Преслав Станчев, 6 Михаел Иванов, по 5 Иво Петков, Владислав Йоргов и Петко Петков, 3 Кристиан Василев, 2 Георги Атанасов, а по 1 Росен Колев, Тодор Калчев и Божидар Симеонов.

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната