ЦСКА надви Политехника Яш с 2:1 в Банско (ВИДЕО)

Алесандро Николов и Фаетон бяха голмайсторите за "армейците"

ЦСКА успя да победи Политехника Яш с 2:1 в контролна среща, изиграна на лагера в Банско. "Армейците" допуснаха гола в собствената си врата след като вече бяха изковали аванс от два гола, който им беше достатъчен и за крайния успех, който е трети от три проверки за "червените" до момента.

Първото добро положение в мача бе на сметката на ЦСКА и дойде в четвъртата минута, когато Георги Чорбаджийски стреля от воле след центриране от свободен удар на Сейни Санянг, но бе спрян от бранител на Поли Яш, който изчисти топката.

Минута след това Политехника също имаше шанс за попадение, след като Гонсало Тейшейра стреля от дистанция, но разстресе напречната греда на вратата, пазена от Густаво Бусато.В 13-ата минута Иван Тасев стреля силно, бранител на Политехника игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Зад топката застана Матиас Фаетон, който стреля към долния десен ъгъл, но бившият вратар на Реал Мадрид Хесус Фернандес спаси.

В 39-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Георги Чорбаджийски се възползва от груба грешка в отбраната на румънците и отне топката от противников защитник, след което я пусна на Матиас Фаетон, а той на празна врата нямаше как да сбърка и се разписа за 1:0.

В 68-ата минута ЦСКА стигна до второ попадение. След атака отдясно топката стигна до Алесандро Николов, който от дъгата нанесе удар, който рикошира коварно в тялото на Гилерме Соарес и прехвърли вратаря Хесус Фернандес, навесявайки мрежата му за 2:0.

В 75-ата минута Политехника Яш успя да върне едно попадение. След центриране от корнер на първа греда Николас Самайоа бе изпуснат от защитата на ЦСКА и с удар с глава към далечния ляв ъгъл прати топката в мрежата за 2:1.

ОФИЦИАЛНО: Турицов преподписа с ЦСКА!