3. Стяуа сложи тройка на Литекс пред 10 500 на "Генча" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стяуа сложи тройка на Литекс пред 10 500 на "Генча" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гонят Страхил Попов през второто полувреме

Стяуа победи Литекс с 3:0 в официалното си представяне за новия сезон. Пред 10 541 зрители на стадион „Генча” румънците, водени от бившия играч на българския тим Лауренциу Регенкампф, надиграха младия отбор на Христо Стоичков.

В 10-ата минута шут на Никола Колев с левия крак от 20 метра мина на педя над гредата. Шансове за гол се откриха и пред Заков и албанеца Ваюши, но и на тях малко не им достигна. Домакините също имаха няколко отлични възможности да вкарат, но Илко Пиргов показа страхотна класа, особено в две ситуации, когато блестящо отрази ударите от упор на Роча и Танасе. В 36-ата минута Стяуа все пак успя да открие резултата след корнер и гол с глава на Дунитраш. Нападателят Заков за малко не изравни, но в последвалата контраатака Чипичиу показа хладнокръвие и покачи на 2:0. Второто полувреме започна също равностойно, но в 65-ата минута ситуацията за Литекс се усложни още повече след трето попадение на домакините, дело на Костя, който се разписа след малко съмнително положение за засада. В последните 15 минути ловчанлии доиграха мача с човек по-малко. С два жълти картона терена напусна Страхил Попов. Постепенно Стоичков даде шанс за изява на почти всичките си резерви, но до края и пред двете врати нямаше интересни положения.

Това е първата загуба на ловчанлии през лятото. Досега те записаха две победи от по 3:0 - над Чавдар (Етр) и Видима-Раковски. На 18 юли Литекс играе срещу Монтана в Тетевен.

За Литекс участие в днешния мач взеха следните футболисти: Пиргов, Попов, Ил. Миланов, Бодуров, Динчев, Цветков, Г. Миланов, Колев, Цветанов, Ваюши, Заков, Недялков, Руменов, Г. Иванов, Десподов, Борисов