3. След здраво ритане и много пропуски - Левски - Амкар 0:0

След здраво ритане и много пропуски - Левски - Амкар 0:0

Тодор Христов контузи Георги Пеев, а руснаците получиха червен картон, който обаче остави 11 от Амкар на терена

Левски изигра нулево реми срещу руския Амкар Перм в може би най-сериозната си лятна проверка на базата Линдабрун в Австрия. Контузия получи играещият за руснаците Георги Пеев след грубо влизане на Тодор Христов в краката му. Друг българин – Захари Сираков също бе титуляр за Амкар. Двата тима създадоха куп голови положения, но им липсваше хладнокръвие пред гола и топката така и не навести някоя от двете мрежи, предава Дарик.

Георги Иванов – Гонзо пусна като титуляри познатите имена от миналия сезон с 3 промени заради напусналите тима играчи. Отляво в защитата играеше Орлин Старокин, който дойде от Черноморец, пред него по фланга беше Тодор Христов, който пристигна от Берое. В атаката на сините беше холандецът Шюрд Арш, взет в тима да замени головата машина Гара Дембеле.

Първото полувреме беше много равностойно, но Амкар имаше по-чистите положения за гол. След четвърт час игра Христов центрира от корнер, Милиев засече, но топката премина встрани от вратата на руснаците Никита Бурмистров изпусна най-чистото положение за гол в мача в 17-ата минута, когато излезе сам срещу Пламен Илиев, но вместо да вкара прати топката в аут. В края на полувремето и Дарко Тасевски се отчете с пропуск като от 6-7 метра не успя да намери вратата на Амкар. Минута по-късно Хритсов контузи Пеев и той бе принудително заменен.

През втората част мача остана двуостър и Левски щеше да играе с човек повече, ако мачът бе официален. В 57-ата минута Христо Йовов проби по фланга и Черенчиков го събори, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Двата тима обаче се бяха договорили червените картони да не важат и той бе заменен от свой съотборник.

До края отборът от Перм опитваше да притеснява Пламен Илиев с удари от дистанция, но стражът се справи със заплахите за вратата си и опази мрежата си суха. Тасевки пък отново пропусна за ”сините” след отличен пас на Иван Цветков.

В крайна сметка играчите чуха свирката на съдията за край на мача при резултата, който беше и преди старта на мача – 0:0.

Левски - Амкар 0:0

Левски: Илиев,  Мюлдер,  Милиев, Иванов, Старокин, Гаджев, Грийн, Тасевски, Христов, Арш, Йовов (к)
От 69-та минута: Башлиев, Георгиев, Станчев, Видович, Димов, Цветков, Райков, Младенов, Балтанов

Амкар: Хомутовский, Сираков, Белоруков (к), Мияйлович, Пеев, Колмейцев, Новакович, Бурмистров, Михальов, Черенчиков, Секретов
Второ полувреме: Цискаридзе, Васильов, Попов, Волков, Пажич, Джалович