3. Румънски новаци обърнаха Левски за едно полувреме

Румънски новаци обърнаха Левски за едно полувреме

23-годишното ново попълнение на румънците Никола Комазец се отчете с хеттрик за 3:2

Съставът на Левски регистрира първата си загуба в контролите от лятната си подготовка, след като отстъпи с 2:3 пред новака в първа румънска дивизия Петролул Плоещ.

След успехите над Локомотив София (1:0), Ломбард Папа (4:0) и Търгу Муреш (2:0), възпитаниците на Георги Иванов склониха глави пред непретенциозния Петролул, въпреки че поведоха в резултата с 2:0.

Първото попадение на официалния терен в австрийското селце Линдабрун реализира Даниел Димов, който откри резултата още в 6-ата минута с плътен удар от около 20 метра след асистенция на Иван Цветков и така се отчете с попадение във всяка от контролите на своите на австрийска земя.

Малко преди почивката капитанът на „сините” в тази проверка Сержиньо Грийн успя да удвои, след като се възползва от грешка в отбраната на румънците и преодоля стража им в 41-ата минута.

Пет по-рано на терена се появи сръбският нападател на Петролул - Никола Комазец, който се оказа истински кошмар за „синята” отбрана.

23-годишното ново попълнение на румънците откри головата си сметка в 51-ата минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар, а само седем минути по-късно съумя и да изравни, разсичайки на две централната двойка бранители на Левски.

Веднага след изтичането на първия час игра наставникът на българския тим Георги Иванов-Гонзо направи 10 промени в състава, като единствено вратарят Акалски запази мястото си.

Това обаче не доведе до положителен ефект, а напротив – в 76-ата минута защитата на Левски отново сбърка, от което се възползва Комазец, за да оформи хеттрика си.

В самия край на мача „сините” бяха близо до изравняване, но удар на Милиев срещна гредата и така резултатът остана непроменен, Левски – Петролул 2:3.

Левски - Петролул 2:3 (2:0)

1:0 Димов (‘6)
2:0 Грийн (‘41)
2:1 Комазец (‘51)
2:2 Комазец (‘58)
2:3 Комазец (’76)

Стартови състави:

Левски: Акалски, Башлиев (62-Мулдер), Станчев (62-Милиев), Георгиев (62-Иванов), Видович (62-Старокин), Грийн (62-Гаджев), Димов (62-Огнянов), Младенов (62- Йовов), Райков (62-Христов), Балтанов (62-Тасевски), Цветков (62-Арш);

Петролул: Цимерман (46-Камбар), Ставт (24-Кросман), Джурович, Сипович, Стойка, Дуру (42-Енеску), Думитру, Оприта, Негро, Стоимирович, Апосту (36-Комазец);