Потвърдено: Левски картотекира Дарлан за Европа

Петрис и Димитров са под въпрос за мача в Израел

Най-новото попълнение на Левски Дарлан е сред 22-мата картотекирани за мачовете с израелския вицешампион Апоел Беер Шева от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Бразилският халф заема мястото на Ноа Сонко Сундберг. Централният бранител беше продаден на Лудогорец.

Отново в списъка от играчи на Николай Костов е попаднал трайно контузеният Билал Бари. Сред картотекираните е и Нейтън Олдър, който не попада в плановете на старши треньора и дори не бе част от летния подготвителен лагер в Правец.

Там са и защитниците Жереми Петрис и Кристиан Димитров, макар че имат минимални шансове да играят в първия мач, насрочен за четвъртък от 20:30 часа българско време в Израел.

Десният краен бранител получи контузия още в 3-тата минута в Пловдив срещу Локомотив, а тази сутрин е преминал спешни изследвания на ядрено-магнитен резонанс.

Те са показали, че Петрис се е разминал с тежка травма, но въпреки това контузията му не е безобидна. Със сигурност лекарският щаб на Левски ще решава до последно, без да рискува здравето на футболиста.

Ситуацията с Кристиан Димитров е малко по-обнадеждаваща. Централният бранител пропусна последните два мача на „сините“, след като се контузи срещу Локомотив София. Шансовете му за участие в гостуването на Апоел Беер Шева са малко по-големи от тези на Петрис.

Отборът на Левски лети с чартърен полет за Израел в сряда рано сутринта.

ЕТО И ГРУПАТА НА „СИНИТЕ“ ЗА ЕВРОПА:

ВРАТАРИ: Пламен Андреев, Николай Михайлов;

ЗАЩИТНИЦИ: Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Цунами, Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба, Кристиан Димитров;

ПОЛУЗАЩИТНИЦИ: Нейтън Олдър, Андриан Краев, Ивелин Попов, Илиян Стефанов, Асен Чандъров, Асен Митков, Дарлан, Асими Фадига;

НАПАДАТЕЛИ: Роналдо, Рикардиньо, Джавад Ел Джемили, Уелтон, Билал Бари, Марин Петков;

Локо Пловдив разби Пирин с 4:0

Отлично представяне на "смърфовете" в Самоков

Славия с четвърти пореден успех в контролите

"Белите" надвиха Марек с 2:0

ЦСКА: Благодарим на прекрасните фенове в Банско

"Признателни сме и на домакините ни в Банско за гостоприемството, чудесните условия и отношението!", заявиха армейците след края на лагера

Юноша на Спартак Варна с първи професионален договор

Даниел Халачев сложи подпис под контракт до 2027 година

Любимец на "синята" публика свързван с Берое?

Паулиньо може да се завърне в Първа лига

Краев може да поеме към Русия?

Халфът все още няма подписан договор с друг отбор

Берое привлече Винисиус Белоти

През изминалия сезон Белоти вкара 4 гола и даде три асистенции с екипа на Бдин Видин

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута