3. Литекс без проблеми срещу Академик (Свищов) в контрола

Литекс без проблеми срещу Академик (Свищов) в контрола

"Оранжевите" се наложиха с 2:0

Литекс победи Академик Свищов с 2:0 в контролна среща по футбол, играна на градския стадион в Ловеч. И двата гола за оранжевите вкара дошлият на проби офанзивен халф Фаузи.

Домакините имаха превъзходство през целия двубой. Още в 18-та минута Фаузи със страхотен диагонален шут от около 30 метра прати топката във вратата на Иванов. Осем минути по-късно Момчил Цветанов беше изведен от Руменов сам срещу вратаря на Академик, но стражът на студентите спаси. В 37-та минута Фаузи покачи на 2:0. Той вкара второто си попадение при дебюта с оранжевата фланелка след добър пробив на Цветанов, като отблизо прати топката в мрежата на гостите. В 40-та минута Кирил Десподов беше изведен сам срещу вратаря, на стреля покрай гредата.

И през второто полувреме ловчалии имаха превъзходство. Студентите пък разчитаха на редки контраатаки. Двата отбора обаче не създадоха кой знае какви опасности пред двете врати и логично нов гол не бе отбелязан.