3. Левски почна годината с 4:0 на егейския бряг

Левски почна годината с 4:0 на егейския бряг

Дембеле, Гаджев, Киров и Антонов точни за "сините" срещу Александруполис

Левски започна годината с победа. „Сините” се наложиха с убедителното 4:0 над гръцкия Александруполис в контролна среща, играна на брега на Егейско море, съобщи "Дарик радио". Гара Дембеле се разписа през първото полувреме, а Владимир Гаджев от дузпа, Александър Киров и Мирослав Антонов бяха точни през втората част.

Левски започна в състав, в който личаха имената на юношите на тима Христо Стамболийски – защитник, и Иван Горанов – нападател. Иначе Ясен Петров заложи на своите асове Христо Йовов, Дарко Тасевски и Гара Дембеле. Стартовата единайсеторка на „сините” изглеждаше по следния начин: Митрев, Мулдер, Милиев, Стамболийски, Щърков, Димов, Йовов (к), Младенов, Тасевски, Горанов, Дембеле. Жоазиньо пък пропусна контролата поради здравословни проблеми.

Стотина фенове на Левски изгледаха мача в крайбрежния гръцки град.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния нападател на Левски Кирил Миланов – Байко. Той почина вчера на 62-годишна възраст.

Още в 3-ата минута се получи неприятен въздушен сблъсък между Гара Дембеле и Даниел Димов, което наложи принудителна смяна на втория. На мястото на новото попълнение, дошло от Черно море, влезе сърцатият Владимир Гаджев.

В 11-ата минута фен на Левски нахлу на терена и вкара топката в мрежата на Еноси, с което позабавлява присъстващите на стадион „Фотис Козмис”.

Последваха силни удари на Гаджев и Йовов. Топката обаче не намери целта. В 14-ата минута Младенов не успя да засече с глава центриране на Тасевски, което беше най-чистото положение за „сините” до 28-ата минута, когато те откриха резултата в своя полза. В голмайстор се превърна обичаният заподозрян – Гара Дембеле, който отбеляза 26 гола от 26 мача миналата есен. Чернокожият голмайстор се възползва от подаване след пробив на Дъстли Мулдер по фланга и хитро движение на Дарко Тасевски, който прескочи топката, и с нисък удар направи 1:0.

Дембеле вкара нов гол в 36-ата минута, който беше отменен, преди да се стигне до 38-ата минута, когато Даниел Младенов тресна страничната греда след пробив на младока Иван Горанов.

При 1:0 дойде почивката. За второто полувреме треньорът на Левски Ясен Петров пусна изцяло нов състав, като на терена остана единствено Владимир Гаджев, който се появи на терена още в 8-ата минута. Впоследствие дебют направи вратарят Пламен Илиев, който замени Кирил Акалски. Така „сините” изглеждаха в следния вид през втората част: Илиев, Станчев, Иванов, Грийн, Минев, Огнянов, Гаджев, Александров, Киров, Антонов, Чаворски. Ветеранът Александров излезе принудително в 68-ата минута, което наложи влизането на поредния юноша – Христо Попадийн, а нападателят Жак Коен, който през есента тренира с Тотнъм и Ливърпул, замени Влади Гаджев в 72-ата минута.

Четири минути след подновяването на играта Левски удвои своята преднина. Владимир Гаджев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Киров. В 66-ата минута Левски удари втора греда чрез Александър Александров. Само две минути по-късно Кривия беше заменен принудително, като на негово място влезе младият защитник Христо Попадийн.

В 74-ата минута резултатът придоби класически измерения. Крилото Александър Киров засече с глава центриране от ъглов удар на Мариан Огнянов и забоде топката в мрежата.

Крайното 4:0 оформи Мирослав Антонов. Нападателят, който се завърна от Монтана, се възползва от подаване на Тодор Чаворски в наказателното поле и не сгреши.

Утре Левски се завръща в София, където ще се готви до 4 февруари.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА