3. Левски победи с 2:0 нагли румънски грубияни

Левски победи с 2:0 нагли румънски грубияни

"Сините" се опазиха от контузии срещу Търгу Муреш и биха с 2:0 във втория си мач на австрийска земя

Левски победи в доста груб мач румънския тим Търгу Муреш с 2:0 във втората си контрола по време на лагера на тима в Австрия, играна на терена на базата "Линдабрун".

Даниел Младенов през първото полувреме и Иван Цветков през второто донесоха победата на „сините“, но мачът ще се запомни с много грубото отношение на играчите на завършилия девети в Румъния миналия сезон тим към Мариян Огнянов. Халфът на Левски на няколко пъти бе безкомпромисно ритан. Веднъж той изкара червен картон на сенегалеца Иса Ба от противниковия отбор, но пет минути преди края на мача след ново грубиянско влизане от страна на румънски футболист в краката на Мариян, реферът на двубоя направо прекрати мача.

Като цяло в целия мач Левски владееше събитията по терена и бе далеч по-класният отбор. Първият гол падна още в 10-ата минута. Дарко Тасевски изведе Даниел Младенов, който с премерен удар покрай вратаря откри резултата. Малко по-късно Тодор Христов преодоля вратаря на румънците и стреля, но ударът му бе избит от защитник.  До края на първата част Левски имаше още една-две не лоши възможности, които не бяха реализирани. Футболистите на Търгу Муреш пък не създадоха почти нищо интересно пред вратата на Божидар Митрев.

През второто полувреме Георги Иванов направи куп промени в състава от първата част. В 57-ата минута „сините“ направиха резултата 2:0. Иван Цветков бе изведен от Дани Младенов и вкара техничен гол.

След попадението нивото на игра спадна и преобладаваха доста единоборства. Така се стигна и до последните 15 минути не срещата, в които грубата игра на румънците стигна своя връх и реферът на двубоя прекрати преждевременно срещата.

Левски - Търгу Муреш 2:0
1:0 Младенов 10'
2:0 Цветков 57'

Стартов състав на Левски: Божидар Митрев, Александър Башлиев, Йордан Милиев, Стефан Станчев, Орлин Старокин; Лъчезар Балтанов, Владимир Гаджев; Даниел Младенов, Дарко Тасевски, Тодор Христов; Шурд Арш;

Смени през втората част: Акалски, Видович, Георгиев, Димов, Райков, Огнянов, Цветков, Грийн;