3. Левски четвърти мач без победа - 1:1 с Ашдод

Левски четвърти мач без победа - 1:1 с Ашдод

Христо Йовов и Иво Иванов контузени

Левски направи 1:1 с израелския Ашдод в последната контрола на тима на австрийска земя в базата Линдабрун. „Сините“ изоставаха в голяма част от мача, но в крайна сметка младокът Симеон Райков донесе равенството.

Неприятната новина за Георги Иванов е, че двама състезатели получиха контузии. Христо Йовов почувства болки още преди началото на срещата, а в 27-ата минута Иво Иванов също се контузи.

Това бе четвърти мач на Левски без победа в контролите.

Иначе „сините“ започнаха добре двубоя. Още в 7-ата минута Даниел Младенов имаше възможност за гол, но ударът му мина малко встрани от рамката на вратата.

Малко след това обаче и бившият тим на национала Димитър Макриев имаше добра възможност за гол. Все пак в 30-ата минута Мизрахи откри резултата за символичните гости. Цукул подаде по левия фланг към него и той вкара топката в долния десен ъгъл на Пламен Илиев.

Така завърши и първата част на мача. Малко след началото на втората Ашдод вкара и втори гол, но попадението бе отменено заради засада.

В 68-ата минута Симеон Райков направи 1:1 с красив гол. След пробив на Мюлдер, с техничен удар с левия крак, той прати топката в мрежата на съперника.

В последните минути на приятелския мач пък Дарко Тасевски, който влезе през втората част, пропусна добра възможност за пълен обрат в срещата.

Утре вечер Левски се прибира в България.

Левски - Ашдод 1:1
0:1 Мизрахи (30)
1:1 Райков (68)

Левски:Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер (Александър Башлиев 72'), Йордан Милиев, Иво Иванов (Стефан Станчев 28'), Орлин Старокин, Сержиньо Грийн (Даниел Димов 71'), Владимир Гаджев (Мариян Огнянов 57'), Тодор Христов (Симеон Райков 59'), Даниел Младенов, Иван Цветков, Шюрд Арш (Дарко Тасевски 46');

Резерви: Божидар Митрев, Асен Георгиев,, Лъчезар Балтанов;