3. Георги Миланов носи победа с 1-0 над Спартак Плевен

Георги Миланов носи победа с 1-0 над Спартак Плевен

Ловчанлии заложиха на комбинативен футбол от самото начало

Литекс победи с 1-0 Спартак Плевен в първата си среща от блиц-турнира в сряда вечер. Оранжевите надиграха убедително съперника си, но в рамките на мача от 45 минути съумяха да вкарат само едно попадение, дело на национала Георги Миланов.

Ловчанлии заложиха на комбинативен футбол от самото начало.

Именно след отлични взаимодействия през центъра домакините можеха рано да вкарат гол.Албанецът Ваюши на два пъти изведе отлично Георги Миланов, но вече нахлул в пенала, халфът беше блокиран със самоотвержени шпагати от плевенските бранители.В 16-та минута Миланов опита и с воле да изненада Антонов, но стражът хладнокръвно спаси.

В 23-та минута талантът обаче откри резултата. Той разстреля вратаря от упор след като получи отличен пас от Галин Иванов. Малко по- късно Антонов се намеси блестящо при топовен шут на откъсналия се нападател Герасим Заков. Гостите,които в първаа си среща бяха победили Видима-Раковски с 2-1, се понравиха с открит и коректен футбол.

Литекс - Спартак Пл 1-0