3. Гент погреба мечтите на Левски в белгийската буря – 1:0 (видео)

Гент погреба мечтите на Левски в белгийската буря – 1:0 (видео)

Гол на Уолъс в 77-ата минута изхвърли „сините” от Лига Европа

Българският Левски приключи участието си в турнира Лига Европа, след като записа болезнена загуба от Гент с минималното 0:1. Срещата се игра на стадион „Жюл Отен” и бе от програмата на група „C” на надпреварата. Единственото попадение в мача бе дело на Уолъс в 77-ата минута. Така последният мач на „сините” срещу Спортинг (Лисабон) се обезсмисля, а българите завършиха без да отбележат гол като гости в груповата фаза.

Двубоят се игра при изключително лоши метеорологични условия, снежна буря и минусови температури. Иначе срещата бе доста динамична и изпълнена с напрегнати моменти и пред двете врати.

Двубоят започна със страхотна възможност за Левски, след като Балтанов намери Дембеле в половината на домакините, Гара продължи технично за Йовов, който опита да премине покрай Йоргачевич, но в последния момент стражът на белгийците изби с крак. 120 секунди по-късно Любянкич стреля опасно, след като топката бе центрирана на далечната греда, но Милиев се намеси перфектно, избивайки от голлинията.

В 10-ата минута пък Ганаси навлезе мощно в наказателното поле, ала шутът му излезе в аут. В 21-ата минута Гаджев се освободи прекрасно на границата на наказателното поле и стреля силно с десния крак, но кълбото премина много близо до дясната греда на Йоргачевич. В 37-ата Асофейфа отправи опасен удар от фаул, а Митрев показа добър рефлекс и спаси.

В заключителните минути на първата част българите осъществиха нещо като натиск и създадоха няколко добри ситуации за гол. В 39-ата минута Минев центрира за Грийн, който стреля с глава, но в аут. Последва хубаво двойно подаване между Младенов и Гаджев, което завърши с неточен шут на Владо.

В продължението Йовов стреля неточно от воле, след което Тайс шутира технично с десния крак, ала и неговият удар не намери целта.

Втората част стартира със силен шут на Дембеле с левия крак, който бе спасен от стража на домакините, а в 56-ата минута Асофейфа овладя в наказателното поле и стреля от воле с левия крак, но високо над напречната греда. Само няколко секунди по-късно Барич отправи опасен удар с левия крак, но Митрев спаси.

С течение на времето натискът на Гент за засилваше, а „сините” едвам успяваха да изнасят играта в противниковата половина. В 69-ата минута Ел Ганаси навлезе прекрасно към центъра и шутира силно с десния крак, ала Митрев отново показа рефлекс и изби в корнер. 120 секунди по-късно Ганаси отново премина през Станчев и стреля по земя, Митрев спаси, а при добавката Арбайтман не намери очертанията на вратата. Няколко минути по-късно Йовов подаде за Гаджев на границата на наказателното поле, последният шутира, но вляво от вратата на Йоргачевич.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Уолъс получи на границата на наказателното поле и с мощен изстрел по диагонала с левия крак прати топката в мрежата на Митрев – 1:0.

След гола домакините намалиха оборотите, а българите опитаха да изнесат играта в противниковата половина в търсене поне на изравнителен гол. В 84-ата минута Асофейфа стреля над напречната греда от фаул, а в 88-ата Гаджев опита късмета си от дистанция, ала и той не намери целта.

До края нов гол не падна и така Гент победи Левски с минималното 1:0 и изхвърли „сините” от турнира Лига Европа. След успеха белгийците вече имат актив от 7 точки и са на 2-а позиция, докато българите са последни с 4 пункта.