Етър пребори Янтра в Габрово със страхотен гол (ВИДЕО)

"Болярите" победиха с 3:1 на "Христо Ботев"

Етър Велико Търново се поздрави с важен успех в гостуването си на Янтра Габрово с резултат 3:1 в първи двубой от съботната програма на 25-ия кръг в родната Втора лига. Мартин Тошев откри още в деветата, когато отбеляза фантастично попадение, а в 38-ата минута удвои от дузпа. Иван Василев върна надеждите на домакините в 55-ата, но Мартин Моран реши всичко с трети гол в 84-ата минута.

По този начин „болярите“ вече събраха 49 точки и остават на втората позиция, с една по-малко от лидера ЦСКА 1948 II, който ще изиграе мача си от кръга във вторник. Трябва да се отбележи, че дубълът на „червените“ нямат право да влизат в елитната дивизия, което прави „виолетовите“ фаворит за директна промоция, след като имат аванс от девет точки преди Крумовград и Спортист Своге, които са трети и четвърти към момента.

Янтра пък продължи с тежката си серия и записа четвърто поредно поражение, което оставя тимът на Живко Желев на 11-ата позиция с 31 точки, с пет повече от опасната зона. В следващия кръг Етър приема Миньор Перник, докато габровци ще търсят победата в гостуването си на дубъла на Лудогорец.